Копиране на файл

<?php
copy('file.php', 'copyfile.php');
?>


Файла който копираш.

Името на файла който си копирал.
 
Благодаря но искам да го копирам в друга директория това как ще стане опитвам се да опиша пътя но ми дава грешка предполагам че е заради "/" наклонените черти
 
copy("file.php", "../other/file2.php");
copy("file.php", "other/file.php");
и т.н варианти, пробвай докато успееш ;)
 
Еми след всяка директория се пише / до колкото знам :?: ако не стане така пробвай без / след последната директория :D
 
Ето ти и 1 пример ако я няма папката ;)
<?php
$directory = 'directory'; //Име на папката
$file = 'file.php'; //Файла който ще копираме
$newfile = 'newfile.php'; //Името на новия файл
if(!file_exists($directory))
{
//Ако папката не съществува я правим
mkdir($directory, 0700);
copy($file, "$directory/$newfile");
}
else
{
copy($file, "$directory/$newfile");
}
?>
 
да начина на rotator е правилен вместо двойни кавички се слагат единични и тога ва ще работи +1
 

Back
Горе