Коя беше функцията?

nogravity

Registered
Здравейте,

Коя беше функцията която премахваше всички празни места (спейсове) от даден текст? :roll:
Примерно ако имам текста : "Аз обичам да програмирам", да стане така: "Азобичамдапрограмирам".
 
string trim ( string $str [, string $charlist ] )

Тази функция връща низа str с премахнати в началото и в края знаци. Ако не е предаден втори параметър, функцията trim() ще изтрие следните знаци:
" " (ASCII 32 (0x20)), знак за обикновен интервал.
"\t" (ASCII 9 (0x09)), знак за табулация.
"\n" (ASCII 10 (0x0A)), знак за нов ред.
"\r" (ASCII 13 (0x0D)), знак за връщане на каретката.
"\0" (ASCII 0 (0x00)), NUL-байт.
"\x0B" (ASCII 11 (0x0B)), знак за вертикална табулация.
http://www.php.net/manual/bg/function.trim.php


Код:
trim($text);
 

Back
Горе