Лаптоп Asus не стартира Windows 7

chepa

Registered
Преди 4 месеца закупих от мобилния оператор "Vivacom" лаптоп модел ASUS.Вчера вечерта го загасих без проблеми, но днес сутринта стартира само до там до където зарежда Windows 7 и ми излиза син екран за 1 - 2 секунди няма и толкова с бели букви и се рестартира.Опитах да преинсталирам Windows-a, но стигам до "Инсталационната програма стартира..." и повече неще да продължи почва да мисли и стига толкова... дори под "Save mode" Не мога да го подкарам, моля ако може някой да помогне ;сс :cry:

в hiren's boot CD има тестове за хард диск и за рам (и доста други неща)

има тестове за всички известни марки дискове, така че си избираш според това какъв ти е хард диска, а за тест на паметта ползвай mem test

има и една програма HDD regenerator с нея също може да тестваш но в новите Hiren's boot CD я няма - примерно в 10.6 версия я има сложена програмата :)

DarkAngelOfhope каза:
в hiren's boot CD има тестове за хард диск и за рам (и доста други неща)

има тестове за всички известни марки дискове, така че си избираш според това какъв ти е хард диска, а за тест на паметта ползвай mem test

има и една програма HDD regenerator с нея също може да тестваш но в новите Hiren's boot CD я няма - примерно в 10.6 версия я има сложена програмата :)
как да тествам или кача програма като не отваря въобще Windows 7 стига до никъде ...

Не се занимавай с глупости освен ако не искаш да не ти признаят гаранцията!
Макар, че силно се съмнявам да влиза това в гаранцията, но с хард диска не се занимавай, че ако стане нещо ще открият, че си се правил на майстор !

..Моя да чукна на дърво от две години го имам и до сега само веднъж се наложи да го преинсталирам! :) С Виста съм ! :) Доволен съм страшно много!
Марката е такава, че като я чуе някой се смее, но ... Amilo Pa 3553

и как по точно ще открият че е пускал софтуер за диагностика ? дори и да открият какво от това ? това е софтуер - не е разглобявал лаптопа ... :)

ест. най - добре е да го занесе и да си иска гаранционното обслужване :) особено щом не е наясно с нещата, но това си е негово решение :)

друго което бих го посъветвал да пробва, е да зареди Live CD с windows (има го в hiren's boot cd) и да провери дали се вижда хард диска там :)

Горе