Май нещо прецакаха колата?

gLaVoReZa

Registered
Здравейте,

забелязах, че от около година насам като изпия 1 литър Кока кола и след 20 минути получавам нечовешки газове и диария. А преди си пиех по 2 литра и се чувствах перфектно. Един приятел също си пиеше кола редовно преди, а сега каза, че е спрял поради същата причина.

Вие имате ли подобни наблюдения?

Не? И се надявам да не ми се случва :D. Явно са ви по-раздразнителни коремите... Един приятел ми разправяше нещо че колата тук била боклук, за разлика от тази в САЩ - и тя преди била като тази тука, но я спрели щото била карницогенна ли кво каза там :D, а тук все още си е тя... Не знам :/

В някои страни ползват колата, за да трепят къртиците по нивите.

Прави си изводите, дали още искаш да пиеш от тоя боклук.

На мен не ми се е случвало ,даже и вмомента пия,но съм чул ,че е вредна за червата и то много,особено през лятото много вреди .

В големи количества е доста вредна, един приятел на наще ме видя че пия постоянно кола и ми показа 1 схема която показва последствията там и май обще взето убиваше мозъчни клетки или нещо такова.

Vladkata каза:
vinsbg каза:

Гледам аз че пише видео и си пускам някакво къде някакъв драска някакви капаци на iPhone:D а иначе това с бръснарското ножче при мен не стана ;)

Е, яйцето все пак стой 1 година накиснато там .. но все пак има доста материал в интернет. Не знам вярно ли е или не.
Аз лично пия кола, но рядко. 1-2 пъти ако се случи на кафе...
Имам един приятел пие по ~2 литра на ден и е луд по нея.

Абе тя, че е вредна, е вредна, но мисълта ми беше друга. Според мен са променили нещо в Кока кола, защото преди години си пиех редовно и нито един път не съм имал проблеми с корема. А сега изпия ли 1 литър и след половин час задължително ми става МНОГО гадно на корема. Надувам се като балон и докато не се издрищим, няма оправия. И това е всеки път, а преди нямаше такова нещо.

Освен това, както споменах и един приятел преди също пиеше кола редовно, но от известно време и при него се получава същото и затова спря да я пие.

Може да е от колата, а може и да не е. Може да е от нещо което си ял примерно.
Възможно си е да са променили нещо в съставките и хич няма да се учудя ако е така...

И аз първоначално си помислих, че е от нещо друго, ама всеки път става едно и също.

Ще пробвам още 2-3 пъти да пия Кока кола и ако продължи да ми става гадно, ще я спра, или ще мина на Пепси кола.

gLaVoReZa каза:
И аз първоначално си помислих, че е от нещо друго, ама всеки път става едно и също.

Ще пробвам още 2-3 пъти да пия Кока кола и ако продължи да ми става гадно, ще я спра, или ще мина на Пепси кола.
На мен например от Фанта портокал винаги ми вървят киселини. Половин един час след като съм пил и тръгват :D

Да, това е от калиевия сорбат. И на мен ми става гадно от Фанта, а баща ми даже получава болки в корема от Фанта. Калиевият сорбат е един от най-големите боклуци, които се използват в хранително-вкусовата промишленост.

gLaVoReZa каза:
Да, това е от калиевия сорбат. И на мен ми става гадно от Фанта, а баща ми даже получава болки в корема от Фанта. Калиевият сорбат е един от най-големите боклуци, които се използват в хранително-вкусовата промишленост.

Не знаех. Все си мислех, че проблема е в мен и просто не пия фанта портокал. :oops:
Та най-вероятно нещо такова се случва и с кока-колата...

Нормално при положение че Българска коля я насраха.... Пробвай примерно от Гърция кола да усетиш разликата. :)

сега съм в франкфурт и в нормалните магазинчета колата 1,5 л. е 1,30 евро и няма нищо общо с наш'та "кола" ...

Еми може и така да е, ама за съжаление няма как да ходя до чужбина да си купя 1 кола. :) Ще пия домашен сироп от вишни и това е. :)

Горе