Машина за web server

acira

Registered
Понеже мисля да си взема една машина за уеб сървар и бих искал да попитам какво мислите за следните: http://82.103.65.62/lianna/eshop/?a=price&cat=6

Знам, че са втора употреба,но пък са маркови машини от доказани компании.
Коментирайте :)
 
Всичко е до средствата, които имаш..

IBM xSERIES 365 INTEL XEON 3000 x4/4096/146 x1/DVD-ROM/ SERVER
/LAN/NO SOFTWARE
GRADE ""A" Excelent"

Нали знаеш.. колкото по-скъпо, толкова по-добро.. :?:
 
Кажи какво точно ще се хоства на нея, за да може да ти се предложи нещо по-конкретно.
 
Ами за какво може да се използва един web survar...просто искам да изразите мнение за машинката,дали смятате,че си заслужава парите

HP PROLIANT DL360 G3 INTEL PENTIUM 4 3066 x2/2048/36 x2/CD-ROM/ TOWER /LAN/NO SOFTWARE
208.68 лв. с ДДС
 
Може да се използва за един сайт, с малка база данни. Може да се използва за хостването на множество от сайтове. Може да искаш да пуснеш споделен хостинг. Може да е за един сайт с голяма база данни.
Може да се каже че от това зависи дали ти трябва машина с по силен процесор, или повече рам, или и двете.
Лично аз бих взел тази със XEONите малко по-нагоре.
 
Като за начало този които си е избрал не е лош. Вече ако му върви хоста и взима пари може да си купи сървър със Xeon процесор.
 

Back
Горе