Направете дългите URL адреси кратки и лесни за споделяне

koychev

Registered
FineURL.Com
Идеята е ясна предполагам. Въвеждате дълъг URL адрес и получавате по-къс такъв, който пренасочва към въведения. Подобно на tinyurl.com с разликата, че съм сложил опции, за защита на линка с парола, крайна дата на валидност на линка, и възможност за редакция и изтриване на добавените от вас линкове.

//Ако в адреса има единична кавичка връща mysql error.

Иначе сайта е много добър.И като дизайн,и като функции.Надявам се да стане конкурентен на tinyurl.
:)

FestarBG каза:
//Ако в адреса има единична кавичка връща mysql error.

Иначе сайта е много добър.И като дизайн,и като функции.Надявам се да стане конкурентен на tinyurl.
:)
да, мерси. оправих го това. Навсякъде другаде валидирам данните от поста и гета, само на най-важното място съм забравил :)

хаха, хвана ме. наистина е готов темплейт .... поне за сега. Ползвал съм Smarty така, че ако се поразвие сайта лесно ще го сменя

koychev каза:
FineURL.Com
Идеята е ясна предполагам. Въвеждате дълъг URL адрес и получавате по-къс такъв, който пренасочва към въведения. Подобно на tinyurl.com с разликата, че съм сложил опции, за защита на линка с парола, крайна дата на валидност на линка, и възможност за редакция и изтриване на добавените от вас линкове.
Защо е на английски? Търсите по-голяма аудитория или...? Прсто ми стана любопитно. :)

Сигурно ще го преведа по-нататък и на български, и може би и на още два-три езика.
Но като за начало реших, че е по-добре да е на английски.

То общо взето няма и кой знае какво за четене и разбиране, така че не мисля, че и някой българин ще се затрудни или няма да може да се ориентира в сайта.

Между другото пуснах и един add-on за firefox-а. Още е бета версия, но с времето ще го подобрявам ... както и сайта.
http://fineurl.com/faq - линка е най-отдолу.
Пуснал съм го и в официалната страница на мозила, но още чакам одобрение там.
Add-on-а е супер лек - само 40к и според мен е доста полезен.
Добавя още един елемент в right-click менюто. Когато сте на някоя страница, просто цъкате отгоре му и получавате кратък линк - бързо, лусно и без презареждане на страници.

Пробвайте го да си кажете мнението.

Горе