Ограничение от процесора?!

shukri_93

Registered
Забелязал съм че определен процес никога не се е качвал на 50% вземане от процесора.Например днес гледам пускам Nod32 да сканира и взема точно 49-50% от процесора и в само тези граници се движи.Абсолютно нито един процес не се е качвал над 50% от процесора само процесът Процес на престой на системата.Процесорът мие AMD Athlom(tm) II X2 240 двуядрен.Възможно ли е да има ограничение на програмите да взимат от само едното ядно или така е по принцип?
 
Ако заема 100% процес нод-а ти, ОС-ма ще "замръзне" защото няма да останат ресурси за нея.
Всичко се споделя на равни порции.
Всичко е наред.
 
shukri_93 каза:
Забелязал съм че определен процес никога не се е качвал на 50% вземане от процесора.Например днес гледам пускам Nod32 да сканира и взема точно 49-50% от процесора и в само тези граници се движи.Абсолютно нито един процес не се е качвал над 50% от процесора само процесът Процес на престой на системата.Процесорът мие AMD Athlom(tm) II X2 240 двуядрен.Възможно ли е да има ограничение на програмите да взимат от само едното ядно или така е по принцип?

Пусни да рендираш някоя фигура с 3ds max да видим дали няма да запълни.. :D

Напрактика в момента ти е запълнено само едното ядро, а другото се ползва за ос и твоите нужди.
 

Back
Горе