Ползвам за изображение един пергамент, и като го нарежа за дизайна на сайт, то частите му стават по 300kB,което е много.Записвам отделните файлчета в png-24, но както казах, размера не ме удоволетворява.Пробвах и png-8, но по краищата(ръбовете) остават бели следи(остатъци) от изрязването.Тествах и .gif , и пак същата работа.Как най-добре може да се намери приемлив вариант, и има ли начин при избор на .png-8, да се премахнат тези назъбени ивици, които остават от изрязването?