Оразмеряване на 2 хард диска ?

breakforce

Registered
Здравейте, искам да разделя 2 хард диска, то не точно разделяне, а единия да го намаля, а другия да увелича пробвах с програмата EaseUS Partition Master, но когато намаля единия хард диск ми записва останалата памет от тоя хард диск който съм решил да го намаля в отделен Unallocated демек все едно трябва да има 4 дяла, а аз искам само 2 както обясних по горе само намаляване на единия и увеличаване на др. :)

breakforce каза:
Здравейте, искам да разделя 2 хард диска, то не точно разделяне, а единия да го намаля, а другия да увелича пробвах с програмата EaseUS Partition Master, но когато намаля единия хард диск ми записва останалата памет от тоя хард диск който съм решил да го намаля в отделен Unallocated демек все едно трябва да има 4 дяла, а аз искам само 2 както обясних по горе само намаляване на единия и увеличаване на др. :)

Аз пробвах с MiniTool Partition Wizard и всичко мина както трябва. Много бързо и лесно се работи с нея.
И най-важното е безплатна

ЛИНК
Пробвай я :?:

breakforce каза:
Пробвал съм я и нея и ефекта е същия отново се показва Unallocated

Чакай сега. Аз май не съм те разбрал.
Ти имаш 2 отделни хард диска или 2 отделни партишъна (C:/ и D:/) и искаш от D:/ да прехвърлиш място на C:/ ?

Добре де виж аз как го правя със програмата, която си е към Windows-a и нямам проблеми
Ако за това говориш:

1
2
3
4
5

Аз работя с Partition Magic и става доста лесно.
Но след това програмата работи около 2-3 часа и през това време не бива да се изключва компютъра, в противен случай губиш информацията в диска.

Ами тоя Unallocated дял до форматирай в NTFS, предполагам таква ти е файловата система и после го обедини с другия дял който искаш да увеличиш.

@vinsbg, точно това искам да направя, но както си показал на изображенията го правих и свивам C диск добавя ми се Unallocated дял и след това отново само на C диска мога да си го върна демек от който взема на него мога да си го добавя само на другият партишън не ми изписва разширяване на том

Благодаря все пак на писалите по темата :) иначе се оправих с програмата Aomei Partition Assistant Pro 4.0

Пробвай съм доста такива програмки и най-стабилната бих казал, че е EASEUS Partition Master 9.1.0 ! :lol:

Горе