Поддомейни - как да си направя

Donjo

Registered
Използвам мой хост и искам да си направя поддомейни ?

Как мога да си направя ?
 
Забравих да кажа ,че сам на Windows и там има само Zpanel ,а той няма поддомейни
 
Ако правилно разбирам хоста е твой, т.е. на твоя компютър!? Ако е така и ползваш апаче - отговора е VirtualHost
 
jamby77 каза:
Ако правилно разбирам хоста е твой, т.е. на твоя компютър!? Ако е така и ползваш апаче - отговора е VirtualHost


Да но VirtualHost е за Линукс
 
Тс, за Апаче е.
http://httpd.apache.org/docs/2.2/mod/core.html#virtualhost
Отваряш папка install_dir/conf/extras/http-vhosts.conf където инстал_дир е директорията където е инсталирано апаче, там принципно има примерен VirtualHost който си адаптирай за твоите нужди. След това провери дали този файл е включен в главния install_dir/conf/http.conf това се прави към края на файла като се маха ; преди include extras/http-vhosts.conf

Имената на файловете може малко да се различават, но би трябвало да се ориентираш.
 

Back
Горе