Помощ с едно условие

Zion

Registered
Как мога това условие if($row>0) да го направя с elseif
Слагам му elseif($row>0) но показва грешка, а ми служи за форма за регистрация,

ако (едикжо си)
или (едикво си)
или (трето еди кво си) - са правилно попълнени
}else{ заявка}
 
Код:
if( $row > 5)
echo "5";
elseif ($row > 4)
echo "4";
elseif ($row > 3)
echo "3";
else
echo "drugo chislo";
Искаш да кажеш че при такъв условен оператор ти изписва грешка ?
Каква грешка ти изписва ?
 
Предполагам това $row го вадиш от mysql и най-вероятно си забравил
$row['IMETO NA POLETO']
Или пък преди elseif нямаш if.
 
SveXteZ каза:
Код:
if( $row > 5)
echo "5";
elseif ($row > 4)
echo "4";
elseif ($row > 3)
echo "3";
else
echo "drugo chislo";
Искаш да кажеш че при такъв условен оператор ти изписва грешка ?
Каква грешка ти изписва ?

Да


Parse error: syntax error, unexpected T_ELSEIF in /var/www/rodopi/rodopi_site/register.php on line 91

където 91 е:

91 elseif($row > 0){
92 echo '<center>грешка</center>';
93 exit;
94 }
 
$check = mysql_query("SELECT * FROM users WHERE user='$user' OR email='$email'");

$row = mysql_num_rows($check);

elseif($row > 0){

echo '<center>грешка</center>';

}

това е проста проверка дали съществува такъв потребител
с IF работи без грешка, с ELSEIF не ще
Но искам да е с elseif понеже преди него има още проверки :)
 
Не можеш да създадеш три условия на нещо, което практически е или 0 или по-голямо от нула. Няма трети вариант :)
 
Виж сега има още проверки ама не са свързани с този иф.
Нямаш Иф, пък ти слагаш елсеиф.
if(a=b+1) a=b;
elseif(a=b-1) a=b+5;
elseif(a=b-3) a=b+8;

но не може да започнеш с елсеиф.
Задължително трябва да има иф преди елсе иф
if(a=b+1) a=b;
elseif(a=b-1) a=b+5;
for($i=0; $i<=5; $i++)
{
echo $i;
elseif(a=b-1) a=b+5;
}
не става така
 
не не, аз не правя още проверки на това, те са други от сорта на. Пък IF си имам, просто не съм ви го дал..
Код:
if($_POST['username'] == 'admin'){
echo ' не може да използваш това поребителско име';
}elseif{
....
}elseif{
($row>0)
}else{
mysql_query("INSERT.....");
echo 'регистрацията успешна';
}
нещо от този род искам да се получи за да се оттърва от exit-а
 
Zion каза:
не не, аз не правя още проверки на това, те са други от сорта на. Пък IF си имам, просто не съм ви го дал..
Код:
if($_POST['username'] == 'admin'){
echo ' не може да използваш това поребителско име';
}elseif{
....
}elseif{
($row>0)
}else{
mysql_query("INSERT.....");
echo 'регистрацията успешна';
}
нещо от този род искам да се получи за да се оттърва от exit-а
Не знам какво толкова го криеш тоя код. Не правиш нещо уникално за което сме се събрали всички тук и чакаме само да се изпуснеш. Ако го беше дал до сега кода съм 99% сигурен че вече щеше да си намерил отговора си. Явно грешиш някъде, но като си криеш кода ние не можем да разберем къде грешиш !
 
нищо не крия. защо да крия, просто описвам какво правя а нагоре са много редове немисля че имате нужда от тях понеже там всичко си работи и няма нищо общо с това.
А този пример който дадох е едно към едно с кода ми само дето не съм написал заявката и на мястото на ..... има още elseif-ове
 
дай околните 5 реда около реда с грешка за да се види къде точно е...може да си пропуснал някоя точка и запетайка...случва се...
 
Просто така нареждаш условията ,че изпускаш IF
Винаги преди ELSE IF ,трябва да имаш IF
Фактически:
if ($a > $b) {
if ($a == 4) { echo "3"; }
else if($a == 5) { echo "4"; }
else if ($a == 6) { echo "5"; }
else { echo "Something"; }
}
else if ($a < $b) {
if ($a == 2) { echo "2"; }
else if ($a == 1) { echo "1"; }
else { echo "Something"; }
}
else { echo "other"; }

Поне според мене това е проблема.
 
ми дадох... все пак не мисля че съм пропуснал защото ако е if работи слагам само едно else отпред и спира да бачка. Проверих кода 10 пъти и пак не мога да осъзная къде е грешката.
 
Ами нормално да спре да работи.
if (нещо) {
else if (още нещо) еди-си-какво;
if (нещо) {
if (още нещо) еди-си-какво;
else if (друго нещо) еди-си-какво;

Пак ти казвам ,няма как да имаш ELSE IF ,без да имаш преди него IF

П.П. Първия код няма да работи , защото липсва IF , а втория код ще си работи нормално.
 
Zion каза:
нищо не крия. защо да крия, просто описвам какво правя а нагоре са много редове немисля че имате нужда от тях понеже там всичко си работи и няма нищо общо с това.
А този пример който дадох е едно към едно с кода ми само дето не съм написал заявката и на мястото на ..... има още elseif-ове
Ами ако го беше дал кода вече щяхме да знаем къде е проблема. Просто дай кода където правиш тези проверки за да знаем къде да търсим. На сляпо както виждаш всички смятаме че пропускаш IF, а малко ми е странно да го пропускаш след като знаеш как се прави заявка към ДБ.
Не сме плагиати за да ти взимаме кода или идеята.
 
Не си дал редовете преди elseif -
Тва
if (условие) { конструкция }
elseif (условие) { конструкция }
elseif (условие) { конструкция }
else { конструкция }
Не е код
Тва е просто схема на кода ти...как да разберем къде е синтактичната грешка като имаме само схема, без никъв синтаксис ?
 

Back
Горе