Предложете сигурен начин за плащане в нета

Hous

Registered
Да кажем ,че искам някой да ми изпрати пари срещу дадена услуга (изработка на банер /дизайн и тн) как бихте прпоръчали най-лесно/удобно и сигурно да се плати сумата като хем не може да си я възвърне (в смисъл ако аз му пратя нещата и той след това да си вземе обратно парите - тоест да ме прецака) хем пък да не го прекарам и аз...?

PayPal . Да знаеш само, че като някой ти прати пари ти трябва да потвърдиш получаването им, иначе ако не го направиш до определен срок му се връщат обратно.

nbacool2 каза:
PayPal . Да знаеш само, че като някой ти прати пари ти трябва да потвърдиш получаването им, иначе ако не го направиш до определен срок му се връщат обратно.

Да, така няма как да си ги върне.

Окей да кажем че си направя регистрация някой ми ги прати и аз ги потвърдя после как ги получавам?

Вертифицираш си акаунта, добавяш дебитна/кредитна карта. След това рефънд - взимат 2 евро комисионна и повечето банки прибират още 1 % от сумата.

rombeca каза:
Вертифицираш си акаунта, добавяш дебитна/кредитна карта. След това рефънд - взимат 2 евро комисионна и повечето банки прибират още 1 % от сумата.
Тоест сега трябва да си търся и карти :D
интересно...

Ти как очакваш да си ги вземеш без карта?

В днешно време да имаш дебитна карта си е голямо удобство. Отвори си сметка, надали само сега ще ти трябва, ами и за вбъдеще. Някои работодатели вече превеждат заплати само по банков път.

Искай дебитната ти карта да е Visa Electron, като те попитат.

Hous каза:
rombeca каза:
Тоест сега трябва да си търся и карти :D
интересно...

имаш ли 18 год?
ако да - времето което ще изгубиш за заявяване на една виза е 5 мин
след 2-3 седмици отиваш и я взимаш

за бг аз бих ти препоръчал epay.bg
в ипей акаута може да си регистрираш визата и да теглиш и внасяш от/във нея когато искаш

Radko каза:
Ти как очакваш да си ги вземеш без карта?
Банков превод/пощенски запис - знам ли.

Мерси за информацията. :)

Galli каза:
А колко е таксата за обмяна от USD или EUR към левове?
За коя такса питаш? Вътрешната в пейпал или тая на банките?
За пейпал съм правил такава врътка:
Основната валута ми е евро. Обаче имам долари. Поръчвам си рефънд, и от пейпал ги правят на евро, след това в банката ги правят в левове. Загубата беше незначителна.
По-скоро загубата е таксата.. тая на пейпал 2 евро и 1 % от банката. Тоест не е добре да теглиш малки суми. Аз гледам да съм събрал горе-долу 100 единици.. там евро, долари все тая и тогава ги тегля.

Някой може ли да даде инфо как стоят нещата с ePay.bg ?
Пак ли трябва да си откривам карти?
Ако може да го обясните на дълго и на широко понеже до сега не съм си изкарвал и ми е като в мъгла.
Мерси :)

Hous каза:
Някой може ли да даде инфо как стоят нещата с ePay.bg ?
Пак ли трябва да си откривам карти?
Ако може да го обясните на дълго и на широко понеже до сега не съм си изкарвал и ми е като в мъгла.
Мерси :)
Ми трябва да имаш карта—аз имам такава, Maestro, издадена от DBank.
Добавяш си картата в ePay и от там ще ти дадат два кода, за да можеш да добавиш картата си.
Отиваш на банкомат и там имаше опция за потвърждаване на картата, ще ти иска да въведеш тези два кода. Въвеждаш ги и ще получиш потвърждение, че си я добавил—взима ти един лев.
И общо взето е това.
Когато се разплащаш през ePay по време на плащането просто избираш от коя сметка(карта) да платиш.

Има ли значение от къде е ,защото на мен най-близко примерно ми е ProCredit Bank и примерно искам от там да си искарам дебитна карта, също така има ли някакъв първоначална внозка в картата за да се активира , нали все пак ще трябва да заплатя за потвърждението 1 лв.И после примерно ако искам да внасям пари в тази карта ще ме таксуват ли ,както и при тегленето от банкомат съответно на procredit bank?

Hous каза:
Има ли значение от къде е ,защото на мен най-близко примерно ми е ProCredit Bank и примерно искам от там да си искарам дебитна карта, също така има ли някакъв първоначална внозка в картата за да се активира , нали все пак ще трябва да заплатя за потвърждението 1 лв.И после примерно ако искам да внасям пари в тази карта ще ме таксуват ли ,както и при тегленето от банкомат съответно на procredit bank?

В повечето банки минималната сума за дебитна карта е 5-10 лева. Ако теглиш и внасяш на гише, няма такси. Някои банки не взимат такса и при теглене от техен банкомат - например Алианц.
Най добре влез и питай на иформацията. Ако не те кефи, отивай в друга :).

Казваш: Искам дебитна карта Visa, и подчетвай че трябва да работи с пейпай, ипей и т.н. Питай колко ше ти струва за откриване, дали самата карта струва пари, има ли такси и т.н.

rombeca каза:
Казваш: Искам дебитна карта Visa, и подчетвай че трябва да работи с пейпай, ипей и т.н. Питай колко ше ти струва за откриване, дали самата карта струва пари, има ли такси и т.н.

Те на тия Visa-и, не им ли викат Visa Electron? :D

Fakeheal каза:
rombeca каза:

Те на тия Visa-и, не им ли викат Visa Electron? :D

Да де, това е цялото име :). Като кажеш дебитна... само такива имат.
Важно е да не ти пробутат Мастъркард, че в пейпал не бачка за рефънд.

Горе