Може през PHPMYADMIN, аз съм експортвал много по големи бази без проблем.
Ще ти обясна как да експортваш цялата база, влизаш в phpmyadmin от дясно веднага натискаш на "Експортиране" избираш си базата данни която искаш да експортираш и долу отмяташ отметката "Изпращане" и ти го отваря с всички таблици в тази база данни.