ipb е доста сериозен форум. С доста функци, добавки но е платен и малко труден за подържане. PHPBB е лек, многофункционален. С лесен за пренаписване на функците код. Има много модове за него и е безплатен. Най-вече изклучително лесен за администрация.
Защо не вземеш да пробваш punbb много приятно и леко форумче. :?:
Ако досега си бацал с IPB слагай него. Много по-функционален е, но и phpBB не е за изпускане. А ако не си просто няма да може се оправиш с IPB и затова phpbb2
еми работил съм с ipb и за мен не е много труден
ама незнам кой да си сложа най-много май ми се ще phpbb3 ама кат за него още няма БГ пакет и такива иначе е доста по добър от 2 а на мен ми трябва времено само докато постегнем SBF иначе след това си слагам него