Прецаках си компютъра!HELP!

Player_pz

Registered
Значи проблема е следния :оставям 10-15 минути без да пипна компютъра и след това като седна ми показва някво съобщение на английски :
***********************************************************
A problem has been detected and windows has been shut down to prevent damage to your computer .
If this ist the first time you've seen this stop error screen , restart your computer .
IRQL-NOT-LESS-OR-EQUAL
If this screen appears again follow these steps .
Chek to make any new hardware or software is properly installed.
If this a new installation , ask your hardware or software manufackturee for any Windows updeter you might need .
If problems continue ,disable or remove any newly installed hardware
or software .Disable BIOS memory options such as need to use Safe Mode
to remove or disable components . restart your computer , press F8 to
select Advenced Startup Options ,aut them select Safe Mode .
Technical information
***STOP :0x0000000A ( 0xE165A158 , 0x000000FF , 0x00000000 ,
0x80563DBA )
Bedinng dump of physical memory .
Physical memory dump complete .Contact you system administrator ort
technical suporrt group for further assistance.

************************************************************
Като се има на предвид че ми го показва на цял екран не error в прозорче и фона е син цвят .Но най-лошото е че което копче да натисна нищо не става . Трябва да го изключвам направо от компа ....
Моляви се ,помогнете !
Благодаря предварително :)
 
Player_pz каза:
If problems continue ,disable or remove any newly installed hardware
or software .Disable BIOS memory options such as need to use Safe Mode
to remove or disable components . restart your computer , press F8 to
select Advenced Startup Options ,aut them select Safe Mode .
Ако проблемите продължават, деактивирайте или махнете какъвто и да е току-що инсталиран хардуер или софтуер. Деактивирайте BIOS memory options, като трябва да използувате Safe Mode за да махат или деактивират компоненти. Рестартирайте вашият компютър, натиснете F8 да избере Advenced Startup Options ,
и изберете - Safe Mode .

НЕщо да не си инсталирал???
 
Да ти кажа , аз редовно си влизам в download.bg и като видя няква
яка програма и си я дърпам . Този проблем ми е от вчера . И аз някъв
побесял , става ми тоя номер вчера 3 пъти и днеска сутринта 3 пъти
и почнах да трия някои неща наред . Незнам какво е , но искам да се
оправи този проблем , затова се обърнах към потребителите в този форум .
 
Също така , имам още един проблем , които със сигурност е нещо лошо. Значи : Влизам си аз в my computer след това в programs files
където са ми инсталирани най-важните работи - игри , програми и други щуротии и гледам някви папки които въобще не съм ги виждал
преди . Някак си или съм инсталирал нещо от интернет и са се появили. Затова в интернет имам някви простотии , търсачка (горе
където се пишат саитовете) , smiley center , cursor mania , screensavers , fun cards , - всичките тези стоят горе при history-то ....
А най-лошото е че папките в programs files немога да ги изтрия ...
Първо опитах с delete , нестава ...Полсе свалях няква програма за
такива неща - пак нестава .....кво да правя :cry:
 
Сканирай с "Касперски" да видиме какво ще каже.
Макар, че аз не се колебая да си преинсталирам windows-a, когато нещо ме притесни.
 
Аз съм пълен с изненади . Пускам да сканирам и преди да започне ,
както винаги ми излиза едно съобщение :
Your license has expired. The application cannot be used .
А сд кея съм го сложил , но нищо не става ...имаш ли решение ?!

А , за миналото откъде мога да пусна Safe Mode ..
Не ми се преинсталира windowsa или по точно нямам го на диск и нямамм нужните познания как става .Друга причина : Програмите които
съм свалил ги нямам на диск и пак трябва да ги свалям , а това отнема
време ......Откъде да започна ...HELP !
 
admin каза:
Сканирай с "Касперски" да видиме какво ще каже.
Макар, че аз не се колебая да си преинсталирам windows-a, когато нещо ме притесни.
Сканарах с NOD32 , хванах вирусите ,но нещо непремахва проблема ,
предложения как да си оправя компа :(
 
Тези папки пробвай през DoS ,а не разбрах премахнал ли се вирусите и остава първоначалния проблем или не си успял да ги махнеш и имаш всичките горе споменати проблеми!
 
Значи истрих бая вируси , но един троянец остана и незнам дали е
от него повредата или не ..... :?:
 
Този проблем който имаш може да продължи даже да нямаш нита един вирус и да е остатъчен ефект от предишните вируси , ако моожеш използвай norton ghost там има доста repair програми ако не се лъжа!
 
Това е най-доброто което можеш да направиш и после след като качиш всичките ти нужни драйвъри да пуснеш system repair да оправи ако има грешки!
 
System restore ? Предполагам че може да стане по този начин... Или през Comand Promt-а да се изтрият всички... Ама както виждам е останал само един троянец. :) Поне вече няма нужда да се преинсталва Windows.
 
our каза:
System restore ? Предполагам че може да стане по този начин... Или през Comand Promt-а да се изтрият всички... Ама както виждам е останал само един троянец. :) Поне вече няма нужда да се преинсталва Windows.
незнам вече кой го ползва това "system restore" аз след инсталация веднага си го изключвам, както и опцията за ъпдейти... за троянците качи си .. Ad-Aware SE Professional тя е точно за това .. за касперският значи трябва ти "ключ" или по точно License Key , той представлява един регистър...ще се опитам да ти кача 1 с който съм аз , но той е до 22.2.2006 т.е. тогава изтича срока.За Safe Mod-а , значи след рестарт започваш да натискаш F8 докато ти излезе едно нещо като меню и най-отгоре трябва да пише нещо такова :
Safe Mode
Safe mode with Network Connection
Safe Mode with Command prompt
избираш най-горното и ти влиза под Safe Mode СЛЕД това пускаш да сканират програмите за троянци , за вируси ...
Едит: ето ключа който ползвам тука го имало същия : http://free.data.bg/wankata/Kaspersky%20Anti-Virus/000851DB.key
 

Горе