Причина за бана

m1t3

Registered
Как когато банна някого от форума и да слагам и причина за бана и като влезе да вижда причината например
и как да слегам ремененни банове

Аз не съм виждал такъв мод.

Правил съм такава система за web-tourist-a но тя се вижда само от VIP
потребители и няма как да ви я покажа.
Трябваше да го напиша за да може всеки който блокира Ип адрес да може да напише и защо го е блокирал ( за да не се чудят другите какво става).

Не е толкова лесно да се направи, защото трябва ново поле в таблицата на баннатите адреси и най лошото е, че Ип адресите се кодират с една функция а с друга се декодират.

Не бих се наел да пиша такъв мод, защото е труден и бъгав.

Ако решиш да си пишеш подобно нещо мога да помогна и да ти посоча
таблицата за баннатите ип адреси и функциите за кодиране и декодиране.

Ще трябва и да се променят файлове от контрол панела и темплейта.

Аз какво съм се загрижил за тея дето съм баннал не да се грижа за другите потребители аз за баннатите :)
оставай не искам да се занимавам .
Ще си гледкат "Вие сте изпъден от този форум"

Ам аз мисля че има такъв мод...след малко ще потърся и ще ви дам линк Админ виж го и кажи дали е за това ;)

plamchoo каза:
Ам аз мисля че има такъв мод...след малко ще потърся и ще ви дам линк Админ виж го и кажи дали е за това ;)

Не е това което ползваме тук.
Този тук е писан от мен.

Ако има такъв мод готов може да се пусне като урок.

Нещо не стана
phpBB : Critical Error

Could not obtain ban information

DEBUG MODE

SQL Error : 1054 Unknown column 'ban_reason' in 'field list'

SELECT ban_ip, ban_userid, ban_email, ban_reason FROM phpbb_banlist WHERE ban_ip IN ('53e45d29', '53e45dff', '53e4ffff', '53ffffff') OR ban_userid = -1

Line : 160
File : sessions.php

Май сяла не съм направил като хората или не трябва да се добави само , ban_reason на това място в sessions.php

Пуснатия от plamchoo линк е към мод, който мисля да приложа към форума си в близките няколко дни. Валидиран е официално като стабилен мод за phpBB. Необходима е обаче намеса в базата данни, а там е хубаво да се пипа внимателно. За всеки случай си направете бакъп на цялата база данни предварително и след това добавете поле в таблицата phpbb_banlist, както е описано по-долу

#-----[ SQL ]------------------------------------------
#
ALTER TABLE `phpbb_banlist` ADD `ban_reason` VARCHAR( 255 ) NOT NULL ;
#

Останалата част от мода не е много сложна за изпълнение, просто трябва да се внимава с копирането.
:)

Благодаря за прекрасния мод...

Моля, за нищо...съвсем скоро ще се заема да кача като уроци още няколко мода, които инсталирах във форума си и вършат чудесна работа според мен. Лошото е, че са с високо ниво на трудност и продължителна инсталация 30-50 минути, но пък си заслужава. Ако е внимателен човек със спазването на инструкцията няма да има проблеми, макар че аз да си призная на единия си търсих още час и нещо грешката, заради която не сработваше добре...хехе в крайна сметка я намерих разбира се.
Доскоро
:)

Горе