При минаване с мишката през текст (от меню) да излиза стрелк

Pussycat

Registered
Здравейте,

интерисува ме как ще стане тоя номер ?
- имам едно ul списъче и искам като се минава с мишока върху линковете да излиза в ляво една стрелкичка ?

казвам ти начина и ако не успееш сам щи направя пример
става така - слагаш си самата стрелка която е снимка или кфото и да било там така и не разбрах, се тая..., и й нагласяш в css-а да е невидима... задаваш на всяка стрелка собствено id и на линковете с javascript командата onMouseOver задаваш css-а ти да прави стрелката с определеното id видима... и след тва с onMouseOut пак да става невидима :)

п.с. на SveXteZ начинът е грешен, тъй като в css не можеш да даваш команди от един елемент на друг... тоест не можеш примерно да накараш #image1 да смени бекграунда на #div1

едит: ако искаш можеш да използваш и бекграунд снимки и за всеки линк да има по 2 - една със и една без стрелка... ако така те устройва тогава вече използвай :hover в css-а :)

Liberate каза:
казвам ти начина и ако не успееш сам щи направя пример
става така - слагаш си самата стрелка която е снимка или кфото и да било там така и не разбрах, се тая..., и й нагласяш в css-а да е невидима... задаваш на всяка стрелка собствено id и с javascript командата onMouseOver задаваш css-а ти да прави стрелката с определеното id видима... и след тва с onMouseOut пак да става невидима :)

п.с. на SveXteZ начинът е грешен, тъй като в css не можеш да даваш команди от един елемент на друг... тоест не можеш примерно да накараш #image1 да смени бекграунда на #div1
И ще ми кажеш че ако е див а не линк както аз дадох .. неможе да се смени бакгроунда с минаване на мишката ? Или аз на магия съм си правил някой от менютата сигурно ...

точно като си едитнах мнението и ти си написал същото в твоето ... но да магия ще да е :D

ами искаше ми се да е нещо простичко, ако може само с CSS, ама явно няма да стане.. ще трябва и js.

(Понеже искам линковете да не са снимки, а текст)

Ще съм ти благодарен ако дадеш някакъв пример :wink:

мм направих ти начина който е само с css
http://zwinkey.hopto.org/menu1/
страницата е index.html
цсс-а е style.css
картинка1 е back1.png
картинка 2 е back2.png
като направя и начина с джаваскрипта ше си едитна поста :)

едит: готово и начина с джаваскрипта го направих...
http://zwinkey.hopto.org/menu2/
страницата е index.html
цсс-а е style.css
и единствената картинка е plus.png
сега само разгледай сорса на страницата и цсс-а :)

Горе