Проблем с display при div-ове

d_badboy

Registered
Здравейте, направил съм си следния css код, но немога да се справя с разположението на div-овете. Искам да изглеждат като таблица с 6 колони и толкова редове колкото върне БД. С firefox се вижда както трябва, но има проблеми с IE. Не съм много наясно с display при css и незнам дали това е най правилния начин. Помогнете ако може.
Код:
.row1 { background-color: #eeeeee; border: 1px solid transparent; }
.row2 { background-color: #dddddd; border: 1px solid transparent; }
.row3 { border: 1px solid silver; }
.row1, .row2, .row3 { width: 960px; display: block; }

.name { width: 390px; }
.type { width: 30px; text-align: center; }
.size { width: 85px; text-align: right; }
.content { width: 310px; text-align: left; }
.down { width: 30px; text-align: center; }
.see { width: 30px; text-align: center; }
.name, .type, .size, .content, .see, .down { padding: 5px; display: table-cell; }
Това представлява 1 ред, който се извежда:
Код:
<a name="(id_na_ne6to)"></a>
<div class="(row1/row2)" onmouseover="this.className='row3'" onmouseout="this.className='(row1/row2)'">
	<div class="type"><a href="?path=(nqkakav_text)" title="(ime_na_ne6to)">(malka_kartinka)</a></div>
	<div class="name"><a href="?path=(nqkakav_text)" title="(ime_na_ne6to)">(ime_na_ne6to)</a></div>
	<div class="size">(razmer_na_ne6to)</div>
	<div class="content">(sadarjanie_na_ne6to)</div>
	<div class="see">-----</div>
	<div class="down">-----</div>
</div>
Междудругото този линк незнам каде да го вмакна ватре или извън div-овете. Понякога се получават размествания на някой div но когато се обнови страницата се оправя мисля че този отново е свързан с display в css файла.

Неискам да използвам float понеже се получават други проблеми с него. Ако има нормални елементи (без float) след това се показват странно :lol:

ie6 не поддържа display: table cell;
Ползвай таблица , щом не можеш с float.

По принцип е хубаво, че искаш да правиш сайта с div, но table си има предимства в този случай.

Има неща, които е за предпочитане да се правят с таблица и едно от тях е представянето на резултатите в табличен вид. (нали все пак точно затова се казва таблица).

Или иначе казано - за извеждане на подобен тип резултати от база данни е за предпочитане да се използва таблица, особено ако не можеш да се справиш с div. :)

Не се опитвам да ти наложа някакво начин на структуриране на сайта ти, просто изказвам мнение как ще ти е по-лесно. Мнението е базирано на тонове прочетена литература и твърде скромен опит. :)

Приемам вашите мнения. Давам точката на shterev понеже отговири първи и има по малко точки :D

ПП: Сега като пробвах с float е най-добре мисля :oops:

ами то зависи как искаш да се вижда. Ако искаш да има вертиканло центриране ползвай таблица, иначе не виждам проблем с дивове да е.Аз работя с дивове.

Горе