Проблем с Mozilla FireFox

crazy_pi4

Registered
Значи седя си аз на компа и нямам никакви проблеми, обаче спира тока. После по некое време го пуснаха, ама като влезна в мозилата и компа зацепва и се слуша нещо като "Тък тък тък тък...тък тък тък тък" и докато не го изключа си бръмчи така и нищо не мога да правя по компа. Изключа ли я се оправя. Дейнсталирах я и си я инсталирах наново, но по стара версия щото такава имам на компа, а не ми се сваля друга. Та работи си вече нормално, няма проблем, но след 1-2 ъпдейта, когато дойде ред за най-новата версия се скапва отново. Някакви идеи?

Компа прегрява. И моя така правеше, дори и след пресен преинстал на windows-а. За да тестваш дали е от прегряване изтегли си orthos test и някоя програмка за давиждаш температурите на процесора(ядрата).

едит: ето ти линкове
http://www.overclock.net/attachments/downloads/36840d1165737486-orthos-orthos_exe_20060420.zip
http://files.ngohq.com/overclock/CoreTemp.zip

Теглиш тея двете, после отваряш второто да виждаш температурите и пускаш теста, чакаш 5 мин и виж дали ще забие :)

Type: Blend - stress CPU and RAM Min: 8 Max: 4096 InPlace: No Mem: 255 Time: 15
CPU: 1836MHz FSB: 167MHz [166MHz x 11.0 est.]
25.5.2009 г. 19:10
Launching 1 thread...
Using CPU #0
Beginning a continuous self-test to check your computer.
Press Stop to end this test.
Test 1, 4000 Lucas-Lehmer iterations of M19922945 using 1024K FFT length.
Test 2, 4000 Lucas-Lehmer iterations of M19922943 using 1024K FFT length.
Torture Test ran 16 minutes 6 seconds - 0 errors, 0 warnings.
Execution halted.

Хора хелпнете ми, моля Ви се. Защо се получава така само като съм с най-новата версия на мозилата и само когато е пусната? Принуден съм да използвам IE, а ако продължа така ще се побъркам. :(

Ако може да не се смеете много. :oops: Та какво ще рече това и как да го направя?

Сега го дефрагментирам, като стане готово ще си едитна мнението (моля следете темата).
EDIT: Направих го, ето резултатите:
Volume (C:)
Volume size = 37.11 GB
Cluster size = 4 KB
Used space = 30.24 GB
Free space = 6.88 GB
Percent free space = 18 %

Volume fragmentation
Total fragmentation = 3 %
File fragmentation = 5 %
Free space fragmentation = 1 %

File fragmentation
Total files = 117 413
Average file size = 366 KB
Total fragmented files = 7
Total excess fragments = 678
Average fragments per file = 1.00

Pagefile fragmentation
Pagefile size = 538 MB
Total fragments = 4

Folder fragmentation
Total folders = 11 950
Fragmented folders = 1
Excess folder fragments = 0

Master File Table (MFT) fragmentation
Total MFT size = 218 MB
MFT record count = 129 566
Percent MFT in use = 58 %
Total MFT fragments = 3

--------------------------------------------------------------------------------
Fragments File Size Files that cannot be defragmented
6 105 KB \Documents and Settings\Agent007\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\il5c1ip0.default\places.sqlite-journal
491 555 MB \Documents and Settings\Agent007\Application Data\Skype\***\main.db
Сега какво правя?

ами или компа е слаб и ако е така не си ъпдейтвай мозилата или като я деинсталнеш изтрий всички папки (скритите папки) и чак след това я преинсталирай. Другото което се сещам е, че може би имаш някоя добавка която ти прави проблем.

То, че компа е слаб - слаб е и скоро ще преинсталирам и т.н. пък части по-нататък. Ама не мога да си обясня защо стана след спирането на тока. Това ми е странното. Нямах проблем=>спре тока=>след един час г/д го пуснаха=>имах проблем.

Има....ама накрая няма да издържа с тоя IE дето карам няколко дена вече и ще спра да влизам в нета.
EDIT: Сега ще видим Opera как е. :) Няма проблеми, ама си искам лисицата. :cry:

crazy_pi4 каза:
Има....ама накрая няма да издържа с тоя IE дето карам няколко дена вече и ще спра да влизам в нета.
EDIT: Сега ще видим Opera как е. :) Няма проблеми, ама си искам лисицата. :cry:

Опита ли да преинсталираш мозилата ?

Еми това правя...дейнсталирам, инсталирам по-стара (щото такава имам на компа) и ъпдейтвам - не става. Инсталирам директно - пак.

Горе