Проблем с XAMPP

amgcompany

Registered
Здравейте, вчера се появи проблем с XAMPP, като включих компютъра и си пуснах ХАМРР, написах в URL лентата localhost/site/index.php и не се отвори след това пробвах да отворя друг сайт но не стана и след това пробвах само localhost и нищо, показва ми само че зарежда и нищо повече. Не искам да го преинсталирам защото имам много бази данни и много файлове и ако го преинсталирам те ще се изтрият. Кажете къде може да е проблема
 
C:\xampp\mysql\data

Тази папка data си я копираш и си готов. А като го преинсталираш я връщаш отново.
 
Еми вече 3 пъти го преинсталирах и се същото :( а пък всичко си работи и Apache и МySql и FilleZilla къде може да е проблема
 
Смятай колко е глупав XAMPP, че не си пази важните настройки.

Я се хвърляй на WAMP и не му мисли. Отърви се на време от бозата XAMPP. Това няма да ти е единствен проблем, от мен да го знаеш.
 
Сега инсталирах WAMP ама и там има нещо проблем, apeche не иска да се пусне, най-вероятно заради порт 80, но не мисля, че програма която използва този порт е включена. Скайпа съм го направил така, че да не използва порт 80, а като дам Test Port 80 ми показва само "Yor port 80 is actually used by : " и по нататък няма нищо. Кажете къде може да е проблема
 
Направи следното да провериш.


1. Отваряш cmd (Start -> Run... -> cmd -> Enter)
2. Пишеш netstat -aon и ти вади един дълъг списък
3. На Local Address трябва да има нещо от рода:
-- 0.0.0.0:80
-- 127.0.0.1:80
-- 192.168.x.x:80 - локалното ти IP

и на State да пише LISTENING

4. Срещу това IP гледаш номера на PID колоната
5. Отваряш Task Manager
(6. Ако ти я няма колоната PID, правиш следното:
6.1. Даваш горе на View -> Select Columns... -> тикваш PID (Process Identifier)
)
7. Намираш PID-а, който си намерил в конзолата и гледаш кой процес ти го заема.
8. Ако имаш въпроси относно странен процес, пиши.

Надявам се да съм бил полезен :)
 
amgcompany каза:
Проблема е, че ми излизат няколко state-a с LISTENING, а също така не мога да включа Task Manager

ctr + alt + del ?

Или пък:

Start > Run > taskmgr

Или пък пишеш в command promt:

taskmgr.exe


---------------------------------------------------------------------------------------
 
Добре, я направи screen на това, което ти казах да направиш, но само на първите резултати, които изкачат, за да видя аз.

Иначе що не ти тръгва Task Manager-a ? Ако не може да се пусне въобще в cmd можеш да напишеш tasklist, и в случая:

tasklist /fi "PID eq XXX"

като XXX е номера на процеса, който трябва да видиш от netstat.


Та направи скрийн, за да видя и аз и ще ти кажа какво да направиш пак.
 
http://prikachi.com/images/959/4395959E.jpg Иначе са Task Managera включвам го, той се показва са 1 сек и след това се затваря, за тая 1 сек успях да видя, че товара на процесора е 100%. Вече обмислям преинсталация на ОС
 
Не ми отваря снимката. Ако може пак да я качиш. Иначе за тези 100% не се притеснявай. По принцип Task Manager-a качва процесите на 100%, когато се пуска. Но не изключваме и варианта и чужд процес да го прави.
 
relax4o каза:
Не ми отваря снимката.

* Captain Obvious's here. *
Не ти отваря снимката, защото по-горния линк я отваря с "." (точка) накрая. Мислех, че ще го забележиш, но все пак!
* Captain Obvious yells: "MY WORK HERE IS DONE!" *
* Captain Obvious flies out through the wall. *
 
Fakeheal каза:
relax4o каза:
Не ми отваря снимката.

* Captain Obvious's here. *
Не ти отваря снимката, защото по-горния линк я отваря с "." (точка) накрая. Мислех, че ще го забележиш, но все пак!
* Captain Obvious yells: "MY WORK HERE IS DONE!" *
* Captain Obvious flies out through the wall. *


Въобще даже не обърнах внимание тогава. Нищо! :D
 
heminei каза:
C:\xampp\mysql\data

Тази папка data си я копираш и си готов. А като го преинсталираш я връщаш отново.
Kопирах я върнах я обратно и ми се показаха само имената на базите данни, иначе в тях нямаше нито таблици нито някаква информация, нищо и сега май не сам направил БД и таблици както трябва и са си мъки :D
 

Горе