Програма за тест на виртуалната памет

t0shk0

Registered
Трябва ми програма, с която до мога да тествам виртуалната памет за стабилност, но искам да има някакъв вид точки за сравнение, както е при 3dmark.. Може и да са 2 отделни програми :)

Какво е виртуална памет? Ако говориш за RAM:
memtest - за стабилност,
а синтетични бенчове ... Everest (сега Aida ако не се лъжа) имаше нещо подобно :)

По принцип виртуална памет при windows е pagefile, при linux - swap дяла... Не знам как и най-вече защо би искал да тестваш тяхната... стабилност :roll:

Моя грешка. Говорех за RAM-a, днес съм напълно изключил, че тези дни доста прочетох и вече кашата настъпи..

memtest86 от някое линукс лайв ЦД(Убунту примерно). И го остави поне 12 часа да върти, за да си сигурен, че са верни резултатите!

Значи бая тестване ще пада като ми доставят охладителите за RAM-a. Мерси за инфото :)

Между другото - ако ти се занимава можеш да подкараш Memtest86+ от флаш памет да буутне и да си спестиш един диск.

Успех с тестването и дано не гръмнеш някой силиций :D

Аз мисля, че имам някъде linux на диск, даже няколко вeрсии, но дали ще ги намеря е отделен въпрос :D Иначе мерси за идеята и ще гледам да не викам пожарната :D

Горе