Проект за начинаещ PHP програмист

hfy

Registered
Здравейте, ще съм Ви благодарен, ако ми помогнете с този проект.
Това е описанието:
1. Създайте 3 или повече таблици (ако имате нужда), като използвате правилно подбрани ключове, индекси и типове на полетата.
• Таблица 1 трябва да дава възможност за запис на потребителско име, парола (кеширана), както и брой влизания с даденото потребителско име и парола. Също така поле с дата и час на последния вход, плюс поле с IP адреса, с който е се логнал потребителят.
• Таблица 2, свързана с Таблица 1 трябва да съдържа информация за потребителя – име, фамилия и е-mail.
• Таблица 3 трябва да записва всеки един неуспешен опит за вход в системата – дата и час, използвани потребителско име и парола, както и IP адрес.

2. Създайте прост .php скрипт, който да дава възможност за логин в системата (поле за потребителско име, парола и бутон за вход).
• При грешно въведени данни изведете съответното информативно съобщение и запишете опита в Таблица 3.
• При правилно въведени данни скрийте полетата за вход в системата и изведете данни за потребителя, като използвате само една заявка към базата данни: потребителско име, име, фамилия, e-mail, както и дата и час на последното влизане, представени в разбираем за потребителя вид. По желание поставете и IP адреса.
• Позставете бутон за изход.
• При повторно посещение на страницата (без да е затварян браузъра), веднъж успешно логнат потребител, който не е натиснал бутона за изход, трябва да да вижда личната си информация, а не отново полетата за вход в системата – използвайте $_SESSION променливите.

Благодаря Ви предварително
 
Само да кажа, че таблица 1 и таблица 2 трябва да са 1 таблица.

Всичко от изброеното в таблците са атрибути на потребителя -име, телефон, последен вход, последен Ип адрес и т.н.

Това е така, защото потребителят има само един email, един адрес и един ИП .

2-тората таблица не само е излишна но и е предпоставка за дублиране на данни, грешки при редакция или грешка при добавяне на нови записи.
 
Как да запиша неуспешният опит за логин със съответният user и pass в отделна таблица?
 
Предполага се, че имаш проверка, ако потребителят се е логнал, да му изведе съобщение за успешно влизане в системата или го пренасочва.
Просто при else направи един запис към БД и си готов.
 
Код:
$sql=mysql_query("INSERT INTO `таблицата` (тук са полетата като ги отделяш чрез запетайки) VALUES (тук са съответните стойности те се поставят така '$името','$друга', и т.н.)") or die(mysql_error());
 
Здравейте, успях да запиша данните в sql-a, сега трябва да направя това: "• При повторно посещение на страницата (без да е затварян браузъра), веднъж успешно логнат потребител, който не е натиснал бутона за изход, трябва да да вижда личната си информация, а не отново полетата за вход в системата – използвайте $_SESSION променливите"
Може ли да ми помогнете да оправя сесиите?
Благодаря Ви за бързите отговори.
 

Back
Горе