Скачаща топка

plamchoo

Registered
Някой би ли направил един урок за Скачаща топка става въпрос за ето такова нещо
copyoftopbgcopyri91se01el9.gif

Давам пример с това защото нз как да го обесня точно.Благодаря на отзовалите се !
 
Добре де правя си всичко и като реша да сафе-ам "FIle - Export as"
Никаде не го намирам има "Export- Image" и "Export- Movie" и там после като избера "Movie" сафе в "swf" и резултата е съвсем различен от това което съм дал за пример ето го и него на картинка :
http://xtreme-bg.com/images/1172332032.jpg
тука съм направил скреен !!!
Забелижи примера и това разликата е че там скача топче а тука скача топче ама на бял фон от заде
 
Да, Export as Movie трябва да ползваш.
Твоя пример е направен не с Макромедия Флаш 8, а с Имидж Реди (притурка към Photoshop CS 2) .. Там е зададен прозрачен фон.
Флаш също може да се направи с прозрачен фон, има едно допълнително html тагче.
 
B13_Savage каза:
За object :
Код:
<param name="wmode" value="transparent">

И за embed :
Код:
wmode="transparent"
Е би ли казал къде да ги сложа тея кодове :? поясни подробно какво да направя ?
 
Тези се поставят между кода за импортване на флаш.
Според мен обаче по лесно ще ти е така :
File - Publish Settings - HTML - Window Mode - Transperant Windowless .
След това File - Publish .
Така флаш ще ти генерира .swf и .html файлове с нужния код.
Имаме ли успех :)
 
АЕ сейфам квото каза правя и пак си е бял фон и пак немога да го кача никаде горе е съвсем по-различно от това което си дал ;)
 
Какво значи не мога да го кача никъде ?
Ти получаваш .swf файл, който не е картинка и не може да се постне мнение във форум с него вътре например .. Има си определен начин за импортване във html .. код който по горе ти казах как да го генерираш с Флаш :)
 
Ако ти направя ще е на флаш - ти такава нали не искаше :(
Освен това спрях да правя на който и да било каквото и да било ( съжалявам :? ). Просто помагам ако някой има нужда и мога да помогна.
:)
 
renegat96 каза:
следя тая тема от начало защото и на мен ми трябва как направи тази топка
/офф
Toва е чудесно. Plamchoo , ето защо не исках да ти отговоря на лс :)
 
Хах ми кво да ми отговрош да мене ми трябва флаш и човека е напрайл точно квото трябва ама като неможеш да обесниш или аз не те разбирам ама това което каза до ся нищо не разбрах и да разбера едва ли се прай така аз си правя по друг начин и само фона ме бърка ! хишника ае кажи кка става номера ?
 
B13_Savage каза:
Здрасти !
Съветвам те да прочетеш уроците :)
Иначе ето ти видео пример как да стане с фреймове :)
Може да видиш и tween class-a , с негова помощ също могат да се направят интересни неща :)
Успех
Не искам да се конкурирам с B13_Savage ( защото е мн напред), той ви е дал линк във видео формат, какво е сложното не мога да разбера, става за 2 мин ако пак не можеш ми драсни 1 ЛС
 

Горе