Спешно помощ за нещо

Harry_Potter_

Registered
Здравейте.Работя по едни проект и имам един проблем:
Регистриран потребител се логва и влиза в една страница.След това попълва един формуляр и се изпълнява скрипт който обновява база данни.Как да направя така,че като потребителя вече е попълнил формуляра и го е пратило в новата страница като кликне назад да му изпише "Вие вече сте попълнили формуляра" като скрипта вади данните от реда с неговия потребител.Плс хелп.[/code]

Ми единия вариянт е като със скрипта за обновяване на БД му записваш и IP-то и правиш на страницата където е формуляра и скрипта една проверка дали IP-то на потребителя вече е записано в БД ако е вадиш надпис че е попълнил формуляра ако не е му даваш да го попълни същото може да стане и с username на мястото на IP

Еми за друг начин не се сещат - основната идея е да се записва нещо уникално за потребителя попълнил формуляра и после като някой влезне на страницата да се сравнява това уникално нещо със записаноото в БД или текстови файлове. Ако измислиш нещо по въпроса може и по друг начин. :wink:

Ами с избор от базата данни?.Ако дадено поле не е празно да изписва текст а ако е празно да инклудва формуляра.Пробвах така но нещо бъгна.Ако може напиши кода за тоя метод.

Ами сега код няма да мога да ти дам
1. Много не разбрах какъв е метода (това за празбото поле в БД)
2. Уча за тест по история :wink:
Като се освободя ще помисля

А със сесия няма ли да стане просто ще я сетваш като се изпълни скрипта за базата данни и в началото на страницата ще проверяваш дали е сетната

Harry_Potter_ каза:
Регистриран потребител се логва и влиза в една страница.След това попълва един формуляр и се изпълнява скрипт който обновява база данни.Как да направя така,че като потребителя вече е попълнил формуляра и го е пратило в новата страница като кликне назад да му изпише "Вие вече сте попълнили формуляра" като скрипта вади данните от реда с неговия потребител.Плс хелп.[/code]

Мисля, че знам как ще стане с Cookie.. стига да те устройва?

Harry_Potter_ каза:

уф, я не се излагай.
Както по долу са казали, трябва да записваш при гласуване нещо уникално за потребителя по което да можеш да го разпознаваш. А ти сам си казал, че юзера се регистрира преди да може да гласува, та какво по уникално от ИД-то на юзера ;)

Просто при зареждане на анкетата правиш проверка дали този юзер вече я е попълвал.

Горе