Статични или динамични страници?

sizif

Registered
Здравейте!

Админ, идеята ти за този раздел е страхотна!

Та, във връзка със сайта за имоти който правя, искам да попитам, какъв подход бихте ми препоръчали да използвам за основните страници: индексът и следващите с що-годе постоянна информация: статични или динамични?

В момента скрипта ги създава динамично и според онова, което четох това затруднявало всички търсачки освен Гугъл. Освен това при множество динамични връзки Гугъл-ботовете също изпитвали затруднения и по-рядко продължавали...

Има ли смисъл да променям скрипта да създава статични копия или бих могъл да компенсирам по друг начин? Разбира се, надявам се да споделите опита си, защото статиите по темата, често са противоречиви...
Освен това как става дублирането на динамична връзка със статична (масов съвет, но без примери), при положение, че не зная каква ще бъде стойността й в дадения момент?

Другият ми въпрос е за забележките в ХТМЛ-а. Доколкото знам, ботовете четат не само текстовете, но и таговете. Ако сложа информация "примамка" в забележките, това ще се отрази ли положително на индексирането?

Благодаря предварително за отговорите!
 
Мисля че динамично съдържание ще е по-добре защото ще индексира по-често страниците от сайта ти.
Другият ми въпрос е за забележките в ХТМЛ-а. Доколкото знам, ботовете четат не само текстовете, но и таговете. Ако сложа информация "примамка" в забележките, това ще се отрази ли положително на индексирането?
Чувал съм за доста ефективна "примамка" - в Меta Keywoerd слагаш думите - adsens adwords adsearch
Ако те хванат гугъл(Което практически е невъзможно понеже немогат да проверяват всичките си сайтове ръчно) обаче сигурно ще ти баннат сайта.
 
Здравей!

"adsens adwords adsearch" малко ми звучи като един от митовете :(
И да е действало някога, струва ми се, че не биха оставили такъв пропуск за дълго, особено ако информацията за него се шири из мрежата... Е, може и да бъркам... :)

Повече ме вълнуват легалните начини за по-добро индексиране...

А иначе съдържанието на страниците за които говоря ще се обновяват динамично, нищо че резултата ще фигурира под формата на статичен хтмл-файл...

МИсля да дублирам съдържанието на страницата в БД и когато се стигне до редакция, ще го вземам от там, а после записът с промяната ще е на двете места: ъпдейт в БД и запис с w+ или а+ в статичния файл... Естетствено за записа ще ползвам някаква матрица с таговете.
 
sizif няма да те лъжа, че знам отговора но понякога е хубаво да имаш
динамични линкове, които да водят към вътрешни страници.
Има тука хора които разбират и те ще кажат как е но аз през това време да ще кажа какво мисля.


Не знам дали google-то се отказва да ги следи понеже са динамични и се сменят.
Аз затова съм ги сложил в индекса тези "Последни глупости" с надеждата
да ги проследява.
Описал съм в мап-а, че индекса се променя постоянно.
За другите страници съм задал или всеки ден или през месец, че се променят.

Не мога да разбера дали ги следи или не тези линкове.
Аз и без това съм му дал 20 карти да обикаля и ще неще ще ги
погледне.
Друг е въпроса, че не знам дали ще ги погледне през индекса.

Знам само едно със сигурност.
Ако искам да придам тежест на някаква страница в сайта я оставям да преседи в индекса.

Примерно темата за checker-a.
Линка е там където пише "коментари".

Същото е и с темата за новата търсачка.

Искам да ти кажа, че при търсене на думата "google pr" директно излиза в
първите резултати и води право към темата.

Виж какво става:
http://www.google.bg/search?hl=bg&q=google+pr&btnG=%D0%A2%D1%8A%D1%80%D1%81%D0%B8&meta=lr%3Dlang_bg

С две думи съвета ми е:
прави каквото искаш но ако ще правиш сайт за имоти трябва важните за тебе имоти да имат постоянен линк в индекса за да могат да "тежат" при търсене.
 
Питах се дали да правя нещо като сайт-мап в индекса, но в скрита връзка от потребителя (само за търсачките), в която да фигурират една по една връзки към страниците с пълното съдържание на топ-офертите... Само списък без интерфейс... След твоя отговор вече смятам да го направя. :)


По добре да направиш един RSS в който да има всичко това.

link
title
описание (пълния текст на обявата)

В началната страница слагаш един линк към него и в
<head>

слагаш
<link rel="alternate" href="http://saita.com/rss.php" type="application/rss+xml" title=" - Продажби на имоти">

Прочети за RSS.

Търсачките го четат.
 
sizif каза:
Та, във връзка със сайта за имоти който правя, искам да попитам, какъв подход бихте ми препоръчали да използвам за основните страници: индексът и следващите с що-годе постоянна информация: статични или динамични?

Когато имам избор аз винаги залагам на статичните страници. Причините са прекалено мноо - приеми го на доверие ако искаш.

В момента скрипта ги създава динамично и според онова, което четох това затруднявало всички търсачки освен Гугъл. Освен това при множество динамични връзки Гугъл-ботовете също изпитвали затруднения и по-рядко продължавали...

По принцип никоя търсачка не може да чете url-a след .php?id= например. Но това не ги затруднява особено да индексират тези страници.

Другият ми въпрос е за забележките в ХТМЛ-а. Доколкото знам, ботовете четат не само текстовете, но и таговете. Ако сложа информация "примамка" в забележките, това ще се отрази ли положително на индексирането?

Еееххх....къде остана 1997 когато флууденето с ключови думички на коментарите в хтмл наистина действаше...

Мисля че динамично съдържание ще е по-добре защото ще индексира по-често страниците от сайта ти.

И що пък така реши? :shock: :D
Аз дали съм си написал сайта на пхп или само на хтмл оклазва ли влияние колко често ще го ъпдейтвам?

Чувал съм за доста ефективна "примамка" - в Меta Keywoerd слагаш думите - adsens adwords adsearch
Ако те хванат гугъл(Което практически е невъзможно понеже немогат да проверяват всичките си сайтове ръчно) обаче сигурно ще ти баннат сайта.

1. Слагайки тези думи в мета тага ти по абсолютно никакъв начин няма да ти помогне.
2. Дали е практически невъзможно, а? Представи си колко хубави филтърчета има GoogleMediaBot :D :D :D

Описал съм в мап-а, че индекса се променя постоянно.
За другите страници съм задал или всеки ден или през месец, че се променят.
Не мога да разбера дали ги следи или не тези линкове.
Поради многото злоупотреби Гуугъл не следи тези указания, а праща гуугълБот по график, който алгоритъма иработва, и който може да бъде "възпитан" от уебмастъра.

Питах се дали да правя нещо като сайт-мап в индекса, но в скрита връзка от потребителя (само за търсачките), в която да фигурират една по една връзки към страниците с пълното съдържание на топ-офертите... Само списък без интерфейс... След твоя отговор вече смятам да го направя.
По-добре се откажи. Всяко скрито от потребителя съдържание се приема от гуугъл като спам.
 

Горе