Съвет за лаптоп Samsung

Meniak

Registered
Здравейте, предстой ми да си купувам компютър и мисля да е лаптоп защото до сега никога не сам имал лаптоп а и за работата ми се налага. Та как да е, спрял сам се на марки като Dell Acer Lenovo не че другите са лоши но просто на мене това ми харесва, Обаче гледам от доста време на пазара има лаптопи Samsung който са с доста прилични параметри за доста добри пари обаче ме интересува дали си струва да си купиш Samsung лаптоп. Ако някои си е имал зимане даване с тези машинки нека сподели своята оценка за лаптопите на Samsung.

Четох из нета различни теми от рода "Samsung лаптопите струват ли" но те са от 2009г. а по пресните са някъкви клипове - ревюта на магазини за лаптопи, Но понеже не съм видял магазинер да си не хвали стокаа искам да попитам реших да попитам вас.

От мен - твърдо НЕ за Самсунг като производител на лаптопи.
Скапана им е изработката и това си е. То напараво ми се гъне в ръцете, че чак и пантите на дисплея скърцат като се отваря :?

Ако наистина имаш парите за Делл - някой от бизнес класа - Latitude примерно или някой близък..

Не знам, в момента пазара е залят буквално от евтини лаптопи с супер големите параметри, но за мене не си струва да се дадат 700-800 с хубави параметри, отколкото 1200, дори с малко занижени, но поне знаеш, че ще работи.

Кажи бюджет!

Здрвей, ами парите който мисля да инвестирам в лаптопа са макс 1100лв. и затова съм се спрял на модели като Dell, Acer и Lenovo за тези пари ще взема лаптоп с добри параметри като за работа и мултимедия. Но ме интересуваше Samsung понеже и техните цени са като на Lenovo - доста ниски но не знаех като качество какво представляват.

Виж сега - туй си е мое мнение, не ангажирам никого с него. Лични наблюдения върху моделите, някой може да ти го препоръча и за него да са ОК. Прецени си дали искаш по-ниско качество и по-големи параметри, или добро качество, с може би малко занижени параметри за цената. а и не забравяй гаранционното обслужване - Dell в никакъв случай няма да се разправят заради гаранция...

На мен фаворити при лаптопите са ми Lenovo след това са Dell и HP (макар че аз едва ли бих си купил HP заради видео картите които слагат в момента - AMD, това си ми е лично предпочитание Intel+NVidia, но като лаптопи ми допадат HP). Незнам при другите лаптопи как стоят нещата но при Lenovo батериите издъжат доста :) при моята, сравнително добра конфигурация, лаптопа издържа над 4 часа на батерия при нормална работи и то без да го пускам на икономичен режим. Батерията е 6 клетъчна.

При Samsung (не мога да кажа че съм работил много с тази марка) ми харесва това че почти всичките им модели (дори може би всички нови модели) са с матов дисплей. Според производителите батериите им издържат 1000 цикъла - което е около 3 години ако се зарежда всеки ден по 1 път и чак тогава започва да спада капацитета (не ми се вярва особено, но така казват :p) При другите лаптопи го дават че след 6 месеца вече почва да се губи капацитет на батерията. Доста от моделите ми изглеждат много пластмасови - дизайна им куца :p За издържливостта на корпусите им нямам лични наблюдения.

1100лв е много приличен бюджет за лаптоп - щом се търси за работа (то пак зависи какво се има предвид под "работа") и мултимедия :) и все пак всичко е въпрос на бройка :) и най - хваления лаптоп може да се прецака след кратка употреба, както и обратното :)

HP и на мене ми харесва особенно ProBook но като пречета че има видео AMD Radeon (ATI) и директно подминавам. От Lenovo ми харесват IdeaPad моделите и фаворита ми е Y570. От Dell гледам модела Aspire 5110 който никак не е лош и за сумата от 1100 и има модели на Acer който ми харесват като Acer Aspire 5755G да речем. Иначе каква работа ще върша на него еми PhotoShop, това маи ще е най-силната програма от използваните за сега но държа да е с по силни параметри за да е малко по актуален, не след една година да ми изкарат Photoshop или някоя друга програма дето иска лудите параметри и аз пак да търча по магазините за ъпгреиди и глупости.

Acer ползвам от 5 години вече. Наскоро се сдобих и с бизнес клас от Lenovo .. за него пък нямам думи просто, но е малко по -скъп.
Мое лично мнение - Acer, Lenovo или HP.

Колега щом фаворита ти е Lenovo Y570 взимай без да се замисляш - страхотен е лаптопа :)

и само информативно :D Aspire е на Acer а не на Dell :p

DarkAngelOfhope каза:
Колега щом фаворита ти е Lenovo Y570 взимай без да се замисляш - страхотен е лаптопа :)
Чак пък страхотен е много силно казано. Един колега го има и изобщо не е кой знае какво.
Супер смешна резолюция има.
Това нещо е супер печка !!!! Атито явно грее много здраво.
Леново са най-китайската марка и сервиза им е в Полша, представи си ако ти се развали ...
Насочи се към нещо с алуминиев корпус примерно.
На Dell Inspirion серията също е много слаба и ти препоръчвам изобщо да не се замисляш за него.
Асус също не са никак лоша марка ! :?:

кое Ati бе колега ? лаптопа е Intel + NVidia и да кажеш че загрява е смешно. Супер смешната резолюция е 1366х768 както на повечето лаптопи в този ценови клас, само че Y570 дава доста по голяма производителност от други лаптопи за цена от около 1400 лв (зависи от модификацията може да е по малко пари или по много) Ест. като се натовари лаптопа загряват компонентите но охлаждането изкарва топлия въздух и корпуса на лаптопа остава хладен. Звука е осигурен от 2х2W JBL - по хубав звук на лаптоп съм чувал само на Dell XPS който пак е с JBL, но има и subwoofer :)

Lenovo си е китайска марка (или някаква азиатска) но да не забравяме че Lenovo е IBM :) а и до края на годината Lenovo ще е най продаваната марка (ако вече не е) в края на Q2 изоставаха от HP с 0.5%.

А за сервиза ... може само да си представяме че ще се развали (при правилно ползване и подръжка) :p А си мисля че си имат сервиз и в България :)

DarkAngelOfhope каза:
кое Ati бе колега ? лаптопа е Intel + NVidia и да кажеш че загрява е смешно. Супер смешната резолюция е 1366х768 както на повечето лаптопи в този ценови клас, само че Y570 дава доста по голяма производителност от други лаптопи за цена от около 1400 лв (зависи от модификацията може да е по малко пари или по много) Ест. като се натовари лаптопа загряват компонентите но охлаждането изкарва топлия въздух и корпуса на лаптопа остава хладен. Звука е осигурен от 2х2W JBL - по хубав звук на лаптоп съм чувал само на Dell XPS който пак е с JBL, но има и subwoofer :)

Lenovo си е китайска марка (или някаква азиатска) но да не забравяме че Lenovo е IBM :) а и до края на годината Lenovo ще е най продаваната марка (ако вече не е) в края на Q2 изоставаха от HP с 0.5%.

А за сервиза ... може само да си представяме че ще се развали (при правилно ползване и подръжка) :p А си мисля че си имат сервиз и в България :)
Наистина моя грешка, на колегта е бил друг. Спомням си че имаше бутони за звука и включване / изключване отстрани на клавиатурата.
Иначе за резолюцията определено бих препоръчал по-голяма !
Може и ИБМ да ги купиха, но вероятно управителите си остават китайци.
Доста странно, но преди 2-3 дни четох че Acer са станали най-продавани ..
Иначе аз като си избирах лаптоп това за сервиза много ме отказа. Мисля че е само за Ideapad , но не бих чакал месец за лаптоп, като мога да си взема друга марка със сервиз в БГ.
А и много бързо скочихте от 1000 лв на 1400, то тогава да скача направо на Asus N56 VZ и да не се чуди повече ....
Г/Д в този ценови клас мисля че добър избор е HP Probook 4730S - 17 инчов с матов екран и intel i5

Параметрите на Y570 за 1400 лв са: CPU: Intel Core i7 2670QM 2.2 GHz (2.9GHz Turbo boost), RAM 4 GB DDR3 1333 MHz; Video NVidia 555M 1 GB DDR5; HDD 750 GB. На мен 1366х768 ми е достатъчно като резолюция :) - когато го купувах беше най - доброто като цена/производителност :) честно казано се чудех дали ще ми хареса защото не бях ползвал Lenovo до сега - определено съм много доволен. И най - вече ми харесва това че корпуса се запазва хладен дори и при голямо натоварване (ест. в големите жеги загряваше повечко но в нас нямам климатик и температурата е била над 30 градиса (в стаята) и все пак клавиатурата и touchpad-а не надвишаваха телесната температура, т.е. не ми е топлел на ръцете :) Ест. позлвам охлаждаща подложка, но тя не е нищо особено - 15-ина лв струва :D Лаптопа поддрържа mSata SSD с което се повишава производителността с до 50% (според тестове в интернет) за цялата система. Новата версия на лапропа Y580 има и модификация с 1920х1080 резолюция но и лаптопа е с доста сериозна цена (1700+ лв) но и параметрите са му по сериозни :)

А още нещо да добавя за Y570 - със 6 клетъчна батерия издържа над 5 часа на батерия в икономичен режим, това според Българско ревю за лаптоп, при мен издържа около 4 часа но аз никога не съм го ползвал на икономичен режим, а на нормален. В режим за игри е друго нещо - около час издържа :D

А колкото до това кой кого е купил - Lenovo са купили IBM :)

За сервиз в България пак може да чакаш месец за ремонт, това че е тук нищо не означава :)

То в крайна сметка всеки си има вкус и предпочитания :) аз споделям мойте си виждания :) и също така смятам че дори китайски, нещата които се правят там с контрол на качеството са добри. Раборил съм в друга сфера (не IT) с китайски компоненти, а когато нямахме възможност за китайски (като няма време за доставка) купувахме европейски или български такива - голяма разлика в полза на китайските :)

Наскоро си взех лаптоп за скромните 1100 лв на ASUS от техномаркет на цариградско до метро
http://news.laptop.bg/revyuta/reviu-na-asus-k53s-s-8gb-ram-i-core-i7/

Горе