PHP_Masters
Registered
Аз урока си го знам и само ще дам плана ако може да ме допълните с нещо, аз съм шести клас и урока е Електромагнити по ЧП-човекът и природата
1.Що е електромагнит?-това е физично явление при което вследствие на протичане на ел. ток, през намотка, навита около желязна сърцевина, то превръща тази сърцевина в магнит
2.Предимства на електромагнита:
-Той може да се включва и изключва
-Силата му се регулира-колкото по-силен ток тече, толкова е по-силен магнитът и обратно
-могат да произвеждат по-силни магнити от постоянните
3.Устройство на електромагнитът
Дал съм тука устройството на електромагнитът
и след това ще кажа как се използват в ежедневието и как се прави постоянен магнит и тнт.
Та не знам какво да добавя, ако може да ми дадете нещо допълнително
1.Що е електромагнит?-това е физично явление при което вследствие на протичане на ел. ток, през намотка, навита около желязна сърцевина, то превръща тази сърцевина в магнит
2.Предимства на електромагнита:
-Той може да се включва и изключва
-Силата му се регулира-колкото по-силен ток тече, толкова е по-силен магнитът и обратно
-могат да произвеждат по-силни магнити от постоянните
3.Устройство на електромагнитът
Дал съм тука устройството на електромагнитът
и след това ще кажа как се използват в ежедневието и как се прави постоянен магнит и тнт.
Та не знам какво да добавя, ако може да ми дадете нещо допълнително