Търся желаещи за тестване на една игра

Статус
Not open for further replies.

madmax3_

Registered
Здравейте

Търся желаещи за тестване на една игра. Играта е от типа на Quiztador, но е изцяло моя разработка.

Ако има желаещи да заповядат на този адрес: http://game.geobg.info

Очаквам вашите мнения, идеи и препоръки. Има още много работа по външния вид, но искам да изпробвам основната идея.

Надявам се да ви хареса, очаквам ви.

Понеже още не съм го измислил, можете да правите предложения за име.

"Кръстника" ще получи бонус под форма на безплатна реклама.

Играта е хубава, перфектна е за убиване на времето.
Но ето кое не ми допадна:
Графика (както сам каза трябва да я дооправиш :) )
Времето за отговор - на 90% от въпросите използвах гугъл да намеря отговорите и времето ми стигна :), направи го на 10 секунди за да не може да се мами.
Регистрацията - направих си рега, и никъде не видях да ми изпише съобщения че вече съм регистриран , и след като пак опитах да се регна тогава видях че по формата с мънички букви пише че потребителското име е заето.
Това е за сег.
Успех с играта :)

В момента има само около петдесетина въпроса, така че е нормално да се повтарят.

А относно времето - явно трябва да се намали.

Пич,играта много ми харесва.Идеята е страхотна.Препоръчвам ти да сложиш повече дизайн и това е.А да ... в индекса направи с tooltip като посочиш на иконките да се показва за какво са,защото аз трябваше да цъкна на всичките ,за да видя къде е за регистрация.И бих ти предложил да слагаш не само такива въпроси,но и малко,които се знаят от обща култура.

Пожелавам ти много успех с развитието :)

Няма да е лошо да направиш отговорите на въпроси да не се влияят от това дали използваш главни или малки букви.

Има разлика между "София" и "софия", нали ?

Идеята като цяло е не просто да убиеш малко време цъкайки на едно бутонче, а да научиш нещо, в това число и правописа. Как ти изглежда това : "аз се казвам иван петров и съм роден в варна" ? Колко грешки има в това изречение ?

Без да съм влизал в сайта/играл играта, ти предлагам следното:
система за добавяне на въпроси - всеки(или хора с определен рейтинг примерно) може да добавя въпроси, след което се одобряват от админ/модератор, така много бързо ще получиш стабилна база данни с въпроси, а и някой потребители ще гледат да вдигнат рейтинг, за да получат възможност за добавяне на въпроси!
Това е от мен..

rosko каза:
система за добавяне на въпроси - всеки(или хора с определен рейтинг примерно) може да добавя въпроси, след което се одобряват от админ/модератор, така много бързо ще получиш стабилна база данни с въпроси, а и някой потребители ще гледат да вдигнат рейтинг, за да получат възможност за добавяне на въпроси!
Това е от мен..

Идята ми харесва и заслужава внимание. Благодаря.

Смятам да развия програмата като добавя възможности за строеж на сгради, добиване на ресурси и т.н. И евентуално някакъв "по-зрелищен" начин за водене на битките, включително и между групи/съюзи от играчи.

madmax3_ каза:
rosko каза:
Това е от мен..

Идята ми харесва и заслужава внимание. Благодаря.

Смятам да развия програмата като добавя възможности за строеж на сгради, добиване на ресурси и т.н. И евентуално някакъв "по-зрелищен" начин за водене на битките, включително и между групи/съюзи от играчи.
Харесва ми ! Късмет :))

Сега ще погледна играта, но идеята ми харесва. Може да се направи раздел в който , всеки който създава в момента нещо да пуска молбас преглед на сайта му , ако е пропуснал нещо да бъде отбелязано..... и в този раздел да могат да влизат хора с повече от 700 мнения :}

Edit ://
http://i50.tinypic.com/2h7i261.png

Погледна ли указанията за въвеждане на отговори със свободен текст ?

4868.jpg

madmax3_ каза:
Има разлика между "София" и "софия", нали ?

Идеята като цяло е не просто да убиеш малко време цъкайки на едно бутонче, а да научиш нещо, в това число и првописа. Как ти изглежда това "аз се казвам иван петров и съм роден в варна" ? Колко грешки има в това изречение ?

Ако имаш такова мислене, си се провалил от сега. Без да се заяждам, но в твоят коментар има повече грешки спрямо примера в кавичките.

До gamena007

Рискувам да оспамя (простете за тази дума) собствената си тема, но не приемам критики от човек написал следните неща:

-------------------------------------------------
Така...

Създаваме един файл, който трябва да се добава във останалите посредством " require_once("path/file.php"); "

Създаваме папка languages и вътре файл bg.php

Това трябва да е записано във този file.php

http://web-tourist.net/login/login/view.php?st=1853

Пише се "добави".

"Във" се слага пред думи започващи с "в" или "ф".

--------------------------------------------

Здравейте!

От доста време забелязвам че много хора търсят системки да си направят потребители на сайта. Тази е написана с cookies и искам да ви се извиня ако съм сбъркал някъде. Част от функциите са копирани.

http://web-tourist.net/login/login/view.php?st=2129

Пред "че" винаги се слага запетайка.

(Между другото се опитах да си направя и аз потребители, ама нещо не ми се получи)

--------------------------------------------

<?php
$bannerid = 1; # nomera na banera
$r = mysql_query("SELECT * FROM banners WHERE id=$bannerid");
$r2 = mysql_fetch_array($r);
print($r2["bannercode"]);
?>

http://web-tourist.net/login/login/view.php?st=1934

Аз бих го направил така :
$r = mysql_query("SELECT `bannercode` FROM `banners` WHERE `id`=$bannerid LIMIT 1") or die(mysql_error());

Това е само един бърз преглед на твоите уроци. Ако тръгна да ти чета и мненията, сигурно ще падне голЕм смЕх.

1.Каквото и да правя,просто иконата на съобщенията не престава да премигва :D.
2.Според мен мисля,че ще е по-добре да има някакъв вид жокери,и също така отговора да се приема като верен,ако е много приблизителен до верния,който е посочен от системата.

Иконата мига когато имаш непрочетени съобщения за атака срещу твой град или имаш град с по-малко от 500 точки. Трябва да ги маркираш като прочетени (малката зелена икона в дясно) и ще спре да мига.

Това могане и на мен не ми харесва. Може да го направя при отваряне на прозореца със съобщенията, автоматично да ги маркира като прочетени и да спре мигането. Но ако в същото време има нова атка, ще започне да мига отново.

По втория въпрос - ако ми предложиш система за проверка на "близък" или "приблизителен" отговор, може да я сложа. Освен това трябва да се дефинират тези понятия.

Като пример мога да дам въпроса, чийто отговор е планината Родопи. Приема за вярно ако напишеш Родопи или Родопите.

critrate каза:
2.Според мен мисля,че ще е по-добре да има някакъв вид жокери,и също така отговора да се приема като верен,ако е много приблизителен до верния,който е посочен от системата.

Да, примерно ако въпроса е за 500 точки и ползваш жокер да намаля точките на 50%.

На мен също ми допада. Малко повече картинки и графики ;)
Успех :?:

Системата е много проста! На всеки отговор се слага число примерно от 1 до 10. Верния отговор е 10, в зависивмост колко е близък дадения отговор до верния отговор, се слага някакво число 1-9, неверните получават 0.
И примерно ако числото ти е 5 ще дадеш едиколко си точки надолу от тези на верния отговор, ако е 7... някакъв алгоритъм да ги преизчислява, не е сложно.

Теорията е хубаво нещо, лошото е, че често се разминава с пракитиката.

Въпрос: Колко са 60% от 60 ?

Верен отговор : 36

Как да се оценят следните отговори (примерно):

3,6; 30; 35.9; 35.99; 360; 3600 ?

Въпрос : Планина в България ...

Верен отговор : Витоша

витоша, Витоса,Витош, Ввитоша, В, Пирин ?

А как ще реагираш ако в магазина ти върнат приблизително точното ресто ?

Статус
Not open for further replies.

Горе