Търся скрипт [+1]

deepFEAR

Registered
Значи търся следния скрипт....

Когато някой е влязъл в сайта ми, и натисне "Ctrl +/-", за намаляване или овеличаване на резолюцията на браузъра, да извежда съобщение:
Внимание!
Действието може да предизвика нестабилност на изображенията, сигурни ли сте че искате да продължите.

И отдолу 2 бутона:
Да | Не

При натискане на "Да", да се извършва действието, увеличаване или намаляване на браузърната резолюция, а при натискане на "Не", действието да се прекрати.
 
<script>
var isCtrl = false;
document.onkeydown=function(event) {
event = event ? event : window.event;
if (event.keyCode==17) { isCtrl = true; }
if (isCtrl==true && (event.keyCode==107 || event.keyCode==109)) {
if (confirm("Действието може да предизвика нестабилност на изображенията, сигурни ли сте че искате да продължите ?")) return true;
else return false;
}
}
document.onkeyup=function() {
isCtrl = false;
}
</script>
Ето ти скрипт който го написах за 10 минути.Казвай ако има бъгове...
 
marian каза:
<script>
var isCtrl = false;
document.onkeydown=function(event) {
event = event ? event : window.event;
if (event.keyCode==17) { isCtrl = true; }
if (isCtrl==true && (event.keyCode==107 || event.keyCode==109)) {
if (confirm("Действието може да предизвика нестабилност на изображенията, сигурни ли сте че искате да продължите ?")) return true;
else return false;
}
}
document.onkeyup=function() {
isCtrl = false;
}
</script>
Ето ти скрипт който го написах за 10 минути.Казвай ако има бъгове...

Използвам скрипта в IPB 3.0.5, сичко е наред, освен че буквите не излизат, ами на тяхно място излиза нещо от сорта на "#9054;" (енкодинга е windows-1251)

Иначе скрипта е ок, имаш +1 :lol:
 

Back
Горе