Хакване на Фейсбук парола - акаунт

Статус
Not open for further replies.

Lambenstein

Registered
Днес докато си говорех с приятели ми споменаха за много разбити акаунти и пароли и т.н. във facebook. Та ми стана интересно дали е трудно да се разбия един фейсбук акаунт и как става. В интернет има милиони фейк видеота за програми и прочие.
Всъщност може ли някой да ми обясни точно как става?

Благодаря предварително

xmmm

Registered
Можеш по 2 начина:
1. Да заразиш потребителя и да му вземеш паролата
2. Да хакнеш фейсбук, да вземеш базата данни, и да видиш паролата

И все пак не мисля,че това е хакерски форум, и трябва да се дава такава информация в подробности.

Admin

Registered
Всъщност такива хаквания са много лесни и се правят прекалено често.

Удрят се най-вече хора които не-познават интернет добре но жертви стават дори хора, които се занимават с програмиране.

Аз лично ако исках да го правя бих пратил някакъв фалшив email за нещо от името на facebook.
Само знаете, че всеки може да прати фалшиво писмо от името на support@facebook.com . ТОчно тук се лъжат и хората, че това е истинско писмо.
Пращам някакъв текст от името на facebook, който го приканва да влезе във facebook и да направи нещо и линк към facebook.
Самият линк ще е към фалшив сайт/ копие на facebook
където да видя какво ще напише и ще го препратя към истинският facebbok.

Другият вариант е фалшив бутон "харесвам" в някой от сайтовете ми с който
да мога да препращам към огледален сайт на facebbok.

Трети вариант е просто да следя паролите на потребителите ми и 50% от тях
най вероятно ще се окажат със същата парола и във facebook.

Реално никой не тръгва да хаква facebook.

НЕ ПОЛЗВАЙТЕ ЕДНАКВИ ПАРОЛИ НА ВСЯКЪДЕ И НЕ СЕ ЛОГВАЙТЕ НЯКЪДЕ БЕЗ ДА ПОГЛЕДНЕТЕ АДРЕСА ВНИМАТЕЛНО!

Защото огледалните сайтове са от сорта на http://facebook.com.neshtositaokva.net/index.php?code=Esa8374hjasd&glupost=75764623k&code=Esa8374hjasd&glupost=75764623k

Google защитиха акаунтите си с две отделни пароли и сега съм доста по спокоен, защото и да гепят паролата ми не правят нищо.
Трябва им телефона ми за да получат втората с SMS.

Admin

Registered
Преди време се бях хванал на бас с един човек дето доста разбира от правене на web сайтове и всякакъв вид програмиране , че ще го врътна нещо.

Той Прави супер сложни системи за счетоводство и складови програми и го връзва към web системи.

И аз му пращам едно фалшиво писмо на пощата му в abv.bg (дето я ползваше за всичко).

Пиша му от името на support@abv.bg , че вече всеки потребител на abv има рпаво на 50 MB фрее хостинг и може да натисне "тук" примерно и
да ползва екстрата.
И той натиска. Само от любопитство (има си собствени сървъри).
И въобще не гледа, че отива към сайт копие на абв.бг и там му иска да се логне и той се логва и огледалният сайт му казва "ще ви активираме услугата след 24 часа" и го връща в оригиналният сайт на abv.bg.

И този човек въобще не разбра, че някой му е взел (че си е дал пароли всичко).

А вътре кодовете за хостинги, пароли за paypal, epay, кредитни карти информация.
Така се ядоса, че от тогава не е влизал в пощата си.
Изтри всичко и почна да ползва служебните.

А това е грамотен човек. Представи си леля ти или някой момче на 15 или някоя фльорца на 20 или баба ти на 100, които имат мозък само да се логнат някъде.
За тях щом пише на банера facebook и писмото е от support@facebook.com значи всичко е ОК.

:)

relax4o

Registered
Затова е хубаво да се изгради навик, първо да се гледа адреса, че тогава да действа. Аз като има скрит линк, винаги първо гледам в address bar-а до къде води, а ако отворя някой съмнителен сайт, директно му пера Х-а горе.

И между другото, скрийте си email адреса във facebook. Особено, ако пощата ви е на abv.bg.
Един приятел така хакна акаунта на един циганин от село. Взе му пощата, даде на забравена парола и според въпроса, който си си написал му е нацелил отговора и му разби и пощата, и facebook.
Аз много, много на abv.bg не им се доверявам, затова и си карам на gmail.

Admin

Registered
lam3r4370 каза:
admin каза:
За тях щом пише на банера facebook и писмото е от support@facebook.com значи всичко е ОК.

:)
Даже и писмото да не е от facebook...

Въпроса е , че ако го правиш като хората и знаеш как ще го направиш
да изглежда най достоверно ще го направиш.
Друг е въпроса, че те толквоа за заблеяни повечето потребители , че и от
hakvane_na_facebook_paroli@gmail.com да му пишеш той пак няма да погледне. :)

relax4o

Registered
Те и с blizzard масово се мъчат да заблуждават. Всеки се чуди как да заблуждава и то посредством световни сайтове.

StormBreaker

Registered
relax4o каза:
Те и с blizzard масово се мъчат да заблуждават. Всеки се чуди как да заблуждава и то посредством световни сайтове.

През ден получавам писма, че си продавам wow акаунта, че съм си сменил паролата, че някой ми го е откраднал и т.н. ... Нямам wow акаунт :lol:

Всичко това отива в "спам" автоматично, разбира се

relax4o

Registered
StormBreaker каза:
relax4o каза:

През ден получавам писма, че си продавам wow акаунта, че съм си сменил паролата, че някой ми го е откраднал и т.н. ... Нямам wow акаунт :lol:

Всичко това отива в "спам" автоматично, разбира се

И при мен е така. И аз нямам акаунт :D

lam3r4370

Registered
От php.net
<?php
$to = 'nobody@example.com';
$subject = 'the subject';
$message = 'hello';
$headers = 'From: webmaster@example.com' . "\r\n" .
'Reply-To: webmaster@example.com' . "\r\n" .
'X-Mailer: PHP/' . phpversion();

mail($to, $subject, $message, $headers);
?>

Lambenstein

Registered
по-напред в темата пишеше, че това не е било хакерски форум, а виж колко хакери споделят методи и обменят опит :D :D :D

lam3r4370

Registered
А btw @Vladkata не бих рискувал да направя такова нещо, все пак, ако те хванат?
@Lambenstein тези неща са широкоизвестни факти, не е голяма философия и щом го знаеш, не означава, че си хакер(тук може би е по-уместно да се употреби кракер.)

Admin

Registered
Тази тема не е в помощ на псевдо хакерите, а е полезна информация за всеки едни потребител на итнернет, защото колкото и да ти е защитен компютърът и данните все пак има опасност ти без да искаш да ги напишеш не където трябва.

Fakeheal

Super Moderator
admin каза:
Друг е въпроса, че те толквоа за заблеяни повечето потребители , че и от
hakvane_na_facebook_paroli@gmail.com да му пишеш той пак няма да погледне. :)

Вместо hakvane_na_facebook_paroli@gmail.com прочетох hakvane_na_facebook_paroJli@gmail.com

По въпроса с уоу акаунта. Аз пък имам уоу акаунт и не получавам такива email-и. :|

lordd3mon

Registered
Моето мнение е че ако някой е решил да ти взима паролата ще я вземе АКО не внимаваш достатъчно. А повечето потребители ползват една и съща парола за пощи за онлайн банкиране с 2 думи за всичко. Отделно слагат лесни пароли което ги прави лесни за "хакване". Както казаха и по БТВ паролите трябва да съдържат сложни символи, отделно пощите трябва да са с пъти по защитени (особенно абв). Ние също трябва да слагаме по сложни въпроси и отговори.

Статус
Not open for further replies.

Горе