Цена горе/долу на един сайт

krissko

Registered
Искам да разбера горе/долу какви пари мога да взема от непрофесионалният ми сайт.И къде /на кого мога да го продам.

Може ли да попитам защо е толкова ниска цената?И как мога да я дигна?

Писан е на статичен език (HTML). Исползва се JavaScript и CSS, но не очаквай големи суми само за статични страници без PHP :)

Защото не може да очакваш, че първото сайтче, което направиш ще струва нещо. Хора с над година опит правят нещо много по-сложно и пак никой не иска да им купува сайтовете, а ти (очевидно) тепърва навлизаш в тези неща и искаш да го продадеш :) Мотивацията за правенето на сайтове не трябва да ти е продажбата, а нещата, които ще научиш докато ги правиш :)

Да разбирам и съм съгласен с теб,но исках просто да разбера каква му е стойността.

Off topic

http://arduino.cc/playground/Bulgarian/PromenlivoR

Вероятността да изгори светодиода при най-долно положение на потенциометъра е почти 100%

http://arduino.cc/playground/Bulgarian/Divider

На теория е така. Но при включване на консуматор трябва да се отчете тока който ще протече през горния резистор към включения консуматор.

Off Off topic:

Аз като учех основи на елктрониката се започваше със закона на Ом, закона на Кирхов и други такива. За да разбереш как действа нещо трябва да започнеш с нещо просто, например мултивибратор за мигане на светодиод.

Както каза @StormBreaker това е така. Има доста по-добри дизайни които се изкупуват на доста по-ниски цени. Все пак ако дизайна е стилен, кодът е правилно написан, валидиран, структуриран може да се вземат 200-300лв. А ако имаш и back-end (т.е. програмен код, PHP, MySQL) цената се вдига и отива към 1000.

Тогава малко в страни от темата ако админа реши да продава Туриста (теоритично), за какви пари ще говорим ?

dakata__92 каза:
Тогава малко в страни от темата ако админа реши да продава Туриста (теоритично), за какви пари ще говорим ?

Изграден е на основата на phpBB. Дизайна си е къстъм. Не знам, той да каже :D.

Само critrate ми отговори коректно.Да нов съм и знам че ако има "back-end"
ще е по-скъп също и ,че по запознатите с изработката на сайтове взимат малко пари.Но просто исках да узная моят явно прост html сайт какви левчета е.

krissko каза:
Само critrate ми отговори коректно.Да нов съм и знам че ако има "back-end"
ще е по-скъп също и ,че по запознатите с изработката на сайтове взимат малко пари.Но просто исках да узная моят явно прост html сайт какви левчета е.
Не исках да те обида.Препоръчвам ти да почнеш да учиш и php.в сайта има достатъчно уроци :)

Един сайт струва толкова, за колкото можеш да го продадеш :)
Всеки различно си цени труда, времето и затова и няма как да получиш адекватен отговор.
А тези мнения - ако е само front-end - 100 лева, ако има и php вече става 1000 лева, направо не знам как ги пишат хората :D
Ценообразуването на сайта зависи от теб. Аз, например, когато разработвам сайт(извън работата) или продавам свой сайт, го смятам така: (цената на час, която ми плащат в момента във фирмата. в която работя, * 2 (затова че работя през свободното си време)) * часовете, които ми е отнело(+ четене на проекти, мислене и прочее) + 15%.
Така си получавам цената и си я гоня нея. Дали ще е само html + css, дали php или друго, за мен няма разлика. Не разбирам хората, които искат повече пари, защото ще отворят 3 тага <?php :)
Вече ако ще се изгражда някакъв framework или подобно нещо, нещата стават различни, но в случая не става дума за подобно нещо.
Така че ти трябва да си оцениш труда и вече ако има някой навит да ти даде толкова пари - супер, ако не правиш компромис цена/качество, ако не и двете ;)

Devent съгласен съм с теб,но все пак винаги един сайт изграден от php ще струва повече от колкото някой сайт,който е изграден от css и html.(според мен)

Дори и да е с PHP, ако кода на сайта не е качествено написан, защитен или нечетлив все си мисля, че много ще спадне от цената на сайта :)

dakata__92 каза:
Дори и да е с PHP, ако кода на сайта не е качествено написан, защитен или нечетлив все си мисля, че много ще спадне от цената на сайта :)

това е ясно :).Аз го казвам с идеята

Добре написан php сайт > Добре написан html/css сайт

Горе