Цифров фотоапарат - проблем

critrate

Registered
Здравейте. От 1 година имам Samsung ES25 . Работи с батерии AA.Първоначално копувах дюраксел но изкарваше по 5 снимки и после батериите изтощени .. и преди 2 дена си купих зарядно philips с батерии Philips 1.2V Multi Life заредих ги първоначално 10 часа , както ми казаха в магазина,но нещо не е наред . Слагам ги в апарата,натискам копчето да го включа излиза само обектива отпред и до тук и спира да работи след това пак настискам копчето обектива се прибира и до тук .. както преди ми правеше и с обикновените батерии.

Някой да има идея защо е така?

Сложи ги на нещо, на което да ги изтощиш(но да не падат под 1 волт на клетка), след това ги зареждаш пак 10 часа и повтаряш цикъла 3-4 пъти. Това се прави, за да се достигне максималния работен капацитет на батериите.

Сега ти го прави тоя проблем, защото всяка клетка е по 1.2 В(в момента, защото са неразработени, е по-малък волтажа), а апарата очаква по-високо напрежение. Може би ще се оправи след гореописаната процедура.

И все пак, направи 3, 4 цикъла пълен заряд/разряд, за да ти изкара повече цикли после и с пълен капацитет!

Горе