извличане на линкове в колони

embaka

Registered
Здравейте, интересувам се как от базата с поле id,link мога да извлека линковете в 3 колони. Във всяка колона да имам по 50 линка. И не да се нареждат от ляво на дясно, а да се запълват колона по колона

Благодаря

не ми трябва странициране, а подреждане в колони на резултатите. ясно е, че ще има:

$i=0;
$k=0;
$x=3;
$y=50;

когато се запълни y вертикалата, да прехвърли в другата колона x, но не знам как да подредя кода за таблицата с колоните

за по-бързо го праа не от бд ами примерно ако $id и $link са масиви
Код:
<div id="links50">
<?php
for($i=0;$i<50;$++){
echo "<a href=\"$link[$i]\" target=\"_blank\">$link[$i]</a>\n<br>\n";
}
?>
</div>
<div id="links100">
<?php
for($i=50;$i<100;$++){
}
?>
</div>
<div id="links150">
<?php
for($i=100;$i<150;$++){
}
?>
</div>
въпреки че $id дори не съм го ползвал, ако ти тряба си го сложи...

$i=1;

while($row = mysql_fetch_array($result))
{
$a=($i > 100) ? 3 : ($i > 50) ? 2 : 1;

$list[$a].="<BR>".$row['link'];

$i++;
}

И имаш масив $list с 3 елемента -> по 1 за всяка колона. Разпечатваш ги в колоните на таблицата или в дивовете.

Дано съм помогнал.
Успех :?:

sizif каза:
$i=1;

while($row = mysql_fetch_array($result))
{
$a=($i > 100) ? 3 : ($i > 50) ? 2 : 1;

$list[$a].="<BR>".$row['link'];

$i++;
}

И имаш масив $list с 3 елемента -> по 1 за всяка колона. Разпечатваш ги в колоните на таблицата или в дивовете.

Дано съм помогнал.
Успех :?:

Благодаря, стана супер +1 :?:

Колко резултата имаш в БД?

Масива е с три елемента, номериран е от 1:

$list[1], $list[2], $list[3]

имам около 50

Код:
if (mysql_num_rows($result) > 0)

{

$i=1;

while($myrow = mysql_fetch_array($result))
{
$a=($i > 20) ? 3 : ( $i > 10) ? 2 : 1;

$list[$a].="<br>"."<a href='view_post.php?id=$myrow[id]'>$myrow[title]</a>";

$i++;
} 

print "
<table align=center width=\"600\" border=\"0\">
  <tr>
    <td width=\"200\">$list[1]</td><br>
    <td width=\"200\">$list[2]</td><br>
	<td width=\"200\">$list[3]</td><br>
  </tr>
</table>";

и съм направил да излизат на страница по 30 записа, обаче като дам на view source ми излиза че третата е празна, а във втората вместо да са 10 записа ми зарежда 20

Код:
<table align=center width="600" border="0">
  <tr>
    <td width="200"><br><a href='view_post.php?id=88'>фдсфсфсд</a><br><a href='view_post.php?id=87'>фдс</a><br><a href='view_post.php?id=86'>фдсфс</a><br><a href='view_post.php?id=85'>фдсфд</a><br><a href='view_post.php?id=84'>гфд</a><br><a href='view_post.php?id=83'>фдг</a><br><a href='view_post.php?id=82'>гфдг</a><br><a href='view_post.php?id=81'>фхфг</a><br><a href='view_post.php?id=80'>гфдгдф</a><br><a href='view_post.php?id=79'>гфдг</a></td><br>

<td width="200"><br><a href='view_post.php?id=78'>дсадас</a><br><a href='view_post.php?id=77'>дса</a><br><a href='view_post.php?id=76'>са</a><br><a href='view_post.php?id=75'>сда</a><br><a href='view_post.php?id=74'>дсад</a><br><a href='view_post.php?id=73'>сдад</a><br><a href='view_post.php?id=72'>дасдас</a><br><a href='view_post.php?id=71'>дса</a><br><a href='view_post.php?id=70'>дса</a><br><a href='view_post.php?id=69'>асд</a><br><a href='view_post.php?id=68'>дса</a><br><a href='view_post.php?id=67'>сдад</a><br><a href='view_post.php?id=66'>gdf</a><br><a href='view_post.php?id=65'>hgfhgf</a><br><a href='view_post.php?id=64'>jhgj</a><br><a href='view_post.php?id=63'>fdsf</a><br><a href='view_post.php?id=62'>dsa</a><br><a href='view_post.php?id=61'>jhj</a><br><a href='view_post.php?id=60'>432</a><br><a href='view_post.php?id=59'>sf</a></td><br>

<td width="200"></td><br>
  </tr>
</table>

Извинявай, моя грешка. Има нужда от скоби:

$a=($i > 20) ? 3 : (($i > 10) ? 2 : 1);

Горе