онлайн "2" на всяко id

J01nt

Registered
искам да направя на всяко id да показва колко са онлайн тоест
neshto.php?id=1 и ако има 3 ма човека в id=3 да го изкара онлайн 3 и така на всяко ид по отделно :)

ама не става дума за потребители а иначе .. както е колко са онлайн в сайта само че искам да го изкарва на всяко ид колко са онлайн нз вече как да го обесня
в **.php?id=142 са 8 човека онлайн
**.php?id=332 са 3 човека онлайн

Не знам точно как ще стане, но нали в phpbb2 в админ панела показва кой къде е...пробвай да вземеш кода от там и после с count да ги изброиш...ако не стане, не знам друг да помага.

едва ли ще успея да взема кода но и там е пак за потребители на мен ми трябва само на тези които четът статията примерно :roll:
знам че не ви се пишат по сложни кодове но ще е полезен не само на мен

Еми броиш колко човека и коя страница са отворили и записваш някъде. В MySQL ли във файл ли не знам.

Еми правиш си една табличка, в която да записваш адреса(или само ID на статията) и IP-тата влезли разглеждащи тази статия.
Взимаш IP-то на потребителя, взимаш ID-то на статията и записваш в базата данни. Правиш проверка, ако IP-то го има в базата данни не го добавяш, ако го няма добавяш и после броиш записите за дадената страница.

newsID | IPs
2 | 87.120.30.40
2 | 98.56.55.1

Или

newsID | IPs
2 | 192.168.2.1;87.120.65.2;77.63.6.6

Втория вариант е по-удачен, за да не стават много редовете в базата данни.
За да разбереш кое ИП е все още на тази статия не мога да ти кажа така, трябва да пробвам да видя как ще стане, ама според мен взимаш ИП-тата от базата данни, бухаш ги в един масив и сравняваш ИП-то на потребителя с тези от записаните в базата данни. Не мисля, че така ще се получи, така че тука не мога да ти кажа без да го пробвам.

аха за тук става дума :idea:
<?php
include 'conf.php';

function secure($var) {
return addslashes(htmlspecialchars($var));
}
$id = secure(@$_GET['id']);
$query = mysql_query("SELECT * FROM news WHERE id = '$id'")or die(mysql_error());
$nums = mysql_num_rows($query);

// Kolko puti e look news
mysql_query("UPDATE news SET look=look+1 WHERE id='$id'") or die(mysql_error());
// do tuk

if(($nums > 0) && ($id != NULL)) {

$row = mysql_fetch_object($query);
$title = $row -> title;
$autor = $row -> autor;
$news = $row -> news;
$date = $row -> date;
$id = $row -> id;
$look = $row -> look;
$date_edit = $row -> date_edit;
$count_edit = $row -> count_edit;

echo "Автор: <b>$autor</b> <br />";
echo "Заглавие: <b>$title</b></a><br />";
echo "Новина: $news";

// Tova pokazva kolko komentara ima news
$sql = mysql_query("SELECT COUNT(id) AS totalcom FROM `comment` WHERE news='$id'") OR DIE (mysql_error());
$row = mysql_fetch_array($sql, MYSQL_ASSOC);
// do tuk

echo "<hr width='595' size='1' color='#cccccc' /><div align='right'>
Коментари: <span style='cursor:default'><b>".$row[totalcom]." </b></span>
Прочетена: <b>$look</b> пъти
Добавена: ";
$date = $date;
$array1=array('Monday', 'Tuesday', 'Wednesday', 'Thursday', 'Friday', 'Saturday', 'Sunday');
$array2=array('Понеделник', 'Вторник', 'Сряда', 'Четвъртък', 'Петък', 'Събота', 'Неделя');
$array3=array('January', 'February', 'March', 'April', 'May', 'June', 'July', 'August', 'September', 'October', 'November', 'December');
$array4=array('Януари', 'Февруари', 'Март', 'Април', 'Май', 'Юни', 'Юли', 'Август', 'Септември', 'Октомври', 'Ноември', 'Декември');

$date1=str_replace($array1,$array2,$date);
$date2=str_replace($array3,$array4,$date1);
echo $date2;

echo "</div>".(($count_edit) ? "Последната промяна е на ".date("d.m.Y", $date_edit).". Общо {$count_edit } пъти" : '')."</td></tr>";

include ("comment.php");
}
else if(!$_GET['id']) {
echo "
<tr>
<td class='subTitle'><b>Информация:</b></td>
</tr>
<tr>
<td class='mainTxt'>Моля изберете новина, която да видите.
</td>
</tr>";
}
elseif ($nums == 0) {
echo "
<tr>
<td class='subTitle'><b>Информация:</b></td>
</tr>
<tr>
<td class='mainTxt'>Не беше намерена новината, причината може да бъде:</center><br />1. Тя не съществува<br/>2. Не сте избирали точния ид номер.</td>
</tr>";
}
echo '
<tr>
</td>
</tr>
</table><br />
</body>
</html>';
?>

Горе