при натискането на линк $Headlines=5;

Noxy

Registered
при натискането на линк на променлива да се дава някаква стоиност, примерно $Headlines=5;

sizif

Registered
Ако питаш за пренасяне на информация чрез URL-кодиране, то може да стане по следния начин:

Линк (в стандартен HTML-код)

<A HREF="direktoriq/fajl.php?Headlines=5">link</A>

Променливата, която искаш да пренесеш се поставя зад въпросителния знак, последващ името на файла. При зареждане на съответната връзка името и стойността на променливата ще се изпишат в адрес-бара на браузъра. Можеш да поставиш повече от една променливи като в този случай ги разделяш със знак амперсант '&':

<A HREF="direktoriq/fajl.php?Headlines=5&dve=ime&tri=niz%niz%niz">link</A>

Променливата може да има стойност, а може присвояването на такава да бъде останвено за по-късно ("авс="). Ако стойността на променливата е низ, разделен с интервали, трябва да ги запълниш с процент (имаше си и друго име) '%'

В следващия файл вече спокойно можеш да използваш всяка от променливите:

<?
echo "$Headlines";
?>

Резултатът ще бъде 5

<?
include ("direktoriq/$dve.txt");
?>

Резултатът ще бъде включване на файла ime.txt

Чрез подобно кодиране можеш да изпращаш ограничен обем информация, мисля че беше до 275 символа, за точната цифра не се сещам, но е добре да не прекаляваш. :)

Повече за URL-кодирането можеш да научиш в уроците. Мисля, че имаше няколко, които даваха често срещаните примери за използването му.

Дано съм ти помогнал. Успех!

Soul_Stealler

Registered
Резулата
Код:
<?
include ("direktoriq/$dve.txt");
?>
обаче ще бъде само ако по-горе си сложил:
Код:
$dve = $_GET['dve'];
:p

EDIT..//
Я ба... тва верно тръгна :shock: :shock: ... no comment

sizif

Registered
Няма да споря. Да, така сигурно е по-правилно, но ако пробваш, ще видиш, че и без този ред ще тръгне и даже няма да ти изпише предупреждение :)

Искаш ли демо?

ПП: не виждам и причини за изпозлването му и по отношение на сигурността - ако някой манипулира URL-адреса, то този ред няма да ти помогне :wink:

Горе