Защото опера изпозлва свои стилови разположения на изображенията.... Доста куц проблем е това и мен ужасно ме дразни... Вече се принуждавам да блокирам някои браузъри за сайтовете си за да няма бози под такива куци браузъри като опера... Мое мнение е, че опера единствено печели по производителност, но за сметка на това дразни със нежеланите си подразбиращи се собствени изобразявания на всичко под този браузър...