проблем с xampp

k0kytak

Registered
имам проблем с xampp под windows нещо бъгна и сайта започна да лагва целия :cry:
А и искам да го махна xampp много проблеми може ли да ми дадете нещо по добро и ако може линкове мерси :?

Или си сложи поотделно Апача, PHP и MySQL или аз ти препоръчвам WAMP. Много е удобен за ползване. Лесно се пускат модули, екстеншъни и др. неща...

relax каза:
Или си сложи поотделно Апача, PHP и MySQL или аз ти препоръчвам WAMP. Много е удобен за ползване. Лесно се пускат модули, екстеншъни и др. неща...

само да те питам WAMP мога ли да овелича връзките на mysql защото при мене на секунда са около 150-200 ? записа и mysql при xampp умира :?

Едит изтеглих WAMP
Код:
WampServer2.0h   16mb

Толкова ли трябва да е ? и това ли е най новата версия :)

ъъъ има проблем не мога да сложа парола четох урока тук в WT ма не мога да сложа пасса :shock:

Отаваряш козолата на mysql-а

Клик върху иконката долу->MySQL->MySQL Console

Натискаш ентър и след това пишеш това

grant all privileges on *.* to потребителско-име@домейн identified by "парола" with grant option;

потребителско-име - по дефалт е root
домейн - по дефалт е localhost
парола - задаваш паролата

Задължително накрая трябва да има точка и запетая( ; )
Ако ти даде грешка тогава напиши паролата без кавичките около нея.

баси що така пиша http://localhost/phpmyadmin/ и ми пише phpMyAdmin направи опит да се свърже към MySQL сървъра, но сървъра отхвърли конекцията. Трябва да проверите хоста, потребителското име и паролата в config.inc.php файла и да се уверите, че те отговарят на информацията предоставена от администратора на MySQL сървъра.

Да забравих само да спомена, че прави проблем с phpMyAdmin. Не знам защо и не съм търсил причина де. Аз ползвам SQLyog вместо phpMyAdmin

Горе