сайт за уроци

Статус
Not open for further replies.

SandPrince

Registered
искам да си направя сайт за уеб уроси - обещавам няма да крада уроци от Web-Tourist.избрал съм си темплейт само ми трябва малко помощ отнасяща се в обяснения...

our

Registered
Много станаха ... и аз такова правя в момента...

Какво точно ти трябва като съвет ?

SandPrince

Registered
като например откъде да започна, също и ми трябва форма за писане на уроци но без потребителя да е регистриран за да може да пише урока... за сега това

our

Registered
Ами ... формата можем да ти я уредим до няколко дена надявам се ...

Откъде да започнеш ли ?
Измисли име на сайта, измисли дизайн съотвестващ на тематиката. Измисли какви уроци и на какъв принцип ще са там. Какво ще предлага сайта. С какво ще задържаш потребителите. Направи структурата. Направи му оригинал (направи го като сайт), валидирай го и тогава започвай със php скриптовете :)

morkov4o

Registered
хаха аз тва го правя от сумати време може ли и за мене за уроци :cry: не мога да си я направя :cry: и една логинка останалото го имам

our

Registered
Е ти ако не можеш да направиш дизайн на сайт, да го валидираш и ако не да пишеш, то поне да можеш да му слагаш читаво PHP скриптчета ... какъв сайт за уроци ще правиш ? :)

morkov4o

Registered
SandPrice почни първо с фотошоп или флаш да си направиш дизайна и после чак мисли за толкова сложен проект :twisted: :twisted: като казвам сложен ме разбирай БУКВАЛНО!!! :wink:

Admin

Registered
Може да се ползв и някоя готова система.
Ако още не си готов сам да си я пишеш по добр започни с готова система.
CMS-то хем изглежда професионално хем му се сменя дизайна лесно хем и
не се напрагаш толкова.

Друг е въпроса какви уроци ще постваш.
Ако са за програмиране по добре направи сайта сам.

morkov4o

Registered
нз ама някой да ми препорача логинка със ЛС ако може :lol:

Admin

Registered
SandPrince каза:
добреее свалих си Joomla и сега ми трябва хостин така ли - и там хоствам програмката така ли

Да. Инсталираш joomla-та и и качваш някакви модове (или там както им казват).

morkov4o

Registered
хахаха пич ако се оправиш сам с joomla ти казвам браво ;)

morkov4o

Registered
еми нз мене лично joomla не ми харесва да не говорим че само тя заема 11 МБ на хоста :) ако не се лъжа :) и един съвет земи научи накои неща казах ти започни с фотошоп или флаш и си направи дизайна така че да е съвършен за идеята и страницата ти !!! после вземи малко хтмл ... пхп и в краен случай JS и чак тогава се хващай с това ... от личен опит ти го казвам :)

Admin

Registered
morkov4o каза:
еми нз мене лично joomla не ми харесва да не говорим че само тя заема 11 МБ на хоста :) ако не се лъжа :) и един съвет земи научи накои неща казах ти започни с фотошоп или флаш и си направи дизайна така че да е съвършен за идеята и страницата ти !!! после вземи малко хтмл ... пхп и в краен случай JS и чак тогава се хващай с това ... от личен опит ти го казвам :)

Проблема е, че не е "малко". :)

morkov4o

Registered
хахаха да трябва да си поправя поста :lol: :lol: :lol: и пич след като се научиш да си правиш дизайн ... да ти препорачам си купи една книжка ... за 6 кинтака евтина е ... ПХП 5 в лесни стъпки ;) аз от нея сега се уча и мн помага :))))

Admin

Registered
morkov4o каза:
хахаха да трябва да си поправя поста :lol: :lol: :lol: и след като се научиш да си правиш дизайн ... да ти препорачам си купи една книжка ... за 6 кинтака евтина е ... ПХП 5 в лесни стъпки ;) аз от нея сега се уча и мн помага :))))

Не е смешно.
Не става само с книжка за 5 лева.
Смешно щеше да е ако ти да направиш сайт за уроци или някаква
подобна ситема след като прочетеш книжката.
Дизайн може да не се научи да прави никога.
Трябва да има и талант за тази работа.
Аз така и не се научих.

Престанете да давате отговори от сорта на "Ха-ха-ха".
Представете си, че аз започна да давам такива отговори.
Не е зле да прочетете правилата, защото следя строго за спазването им тук в раздела програмиране (WEB)..

morkov4o

Registered
аз пък съм обратното :cry: :cry: :cry: дизайна го правя мн як но ПХП-то ми е боза и поради тази причина още не съм си пуснал сайта :cry: :cry: :cry:

Статус
Not open for further replies.

Горе