справка за видео карта

SandPrince

Registered
Компа в офиса ми е с тази конфигурация - доволен съм, рядко много рядко го товаря така че да издъхне.

Дъно: Intel 945G+ICH7, FSB1333, 2xDualDDR 667, VGA
PCIE16X 4xSATAII, Audio 5.1ch HDA, LAN, 8xUSB
Кутия: 350W PFC
Процесор: Intel Core2 Duo E5200 2.50 GHZ
РАМ: 2GB (DDR2, 800Mhz)
Харддиск: 320GB 7200rpm SATA 16MB
Оптично устройство DVD+/-RW
Видеокарта: NVIDIA 9500GT 512mb, PCI-E, 128bit, GDDR2, HDTV, DVI

Решил съм обаче да си сложа още 2ГБ рам - никога не е излшно.
Харесах си и видео карта, но не знам дали е съвместима с дъното на компа. Не съм много на ти с хардуерните зависимости, за това се допитвам до вас.

Ето тези 2-те съм харесал, но не знам дали ще станат:
http://outmax.bg/dmz/index.php?_a=viewProd&productId=19856
http://outmax.bg/dmz/index.php?_a=viewProd&productId=19977

Държа да е GTX серия
 
Не ,че му разбирам много ,ама ,щом на твоята интерфейсът е PCI-E ,значи всички други с този интерфейс трябва да станат.
 
Видео картата ще стане на дъното, но няма да успееш да я захраниш.
Това захранване, което описваш ме съмнява да е марково. А тези "немаркови" 99% в случаите не дават захранването описано на етикета.

За тази видео карта най-добре питай в самия магазин какво захранване ще ти трябва защото тази ВК има малко по-различни пинове за захранване.
 
Недей слага такава карта на този комп.
Грехота е. :)
И ще ти трябва или ново или отделно захранване.
 
И ново захранване ли?
Я да направим груба сметка:

Видео - 804.91 лв:
http://outmax.bg/dmz/index.php?_a=viewProd&productId=19856

Захранване - предполагам тва ще стане - 180.38 лв:
http://outmax.bg/dmz/index.php?_a=viewProd&productId=19978

Общо: 985.29 лв....кажи ги 1000 лв

Ам не е ли по-добре направо нова конфигурация да взема:
http://outmax.bg/dmz/index.php?_a=viewProd&productId=15999
 
Тази конфигурация си я бива.
В случая аз лично бих избрал нова конфиг. А от старата може и искараш някой друг лев и пак ще ти стъпи на 1000лв.
 
LiRiX каза:
Тази конфигурация си я бива.
В случая аз лично бих избрал нова конфиг. А от старата може и искараш някой друг лев и пак ще ти стъпи на 1000лв.

А може ли да се вържат двата и да бачка като един?
 
Имаш два варианта.

1) сменяш PSU+VC. Но при теб рамта и процесора ти ще спъват видео картата. Тя ще е мощна, но процесора няма да успее да смогне с толкова много трансфер и ще окастри скоростта. Както и рамта ще се напълни, а и тя има по-малка пропускателна способност от ддр3.

Не, че няма да стане... но няма много смисъл.

2) е да си вземеш тази новата кофиг. която мисля, че си заслужава паричките.


Обаче да правиш от 2 компа 1 няма да стане...
защото;
1) рамта на новата конфиг е ддр3 а на старата ти ддр2
2) видео картите за да ги ползваш в SLI режим (2 видео карти на 1 комп.) трябва да са абсолютно еднакви... доколкото си спомням, ако едната е по-слаба ще я спъва... не съм съвсем сигурен, но нещо такова ми се върти в главата.
 
LiRiX каза:
Имаш два варианта.

1) сменяш PSU+VC. Но при теб рамта и процесора ти ще спъват видео картата. Тя ще е мощна, но процесора няма да успее да смогне с толкова много трансфер и ще окастри скоростта. Както и рамта ще се напълни, а и тя има по-малка пропускателна способност от ддр3.

Не, че няма да стане... но няма много смисъл.

2) е да си вземеш тази новата кофиг. която мисля, че си заслужава паричките.


Обаче да правиш от 2 компа 1 няма да стане...
защото;
1) рамта на новата конфиг е ддр3 а на старата ти ддр2
2) видео картите за да ги ползваш в SLI режим (2 видео карти на 1 комп.) трябва да са абсолютно еднакви... доколкото си спомням, ако едната е по-слаба ще я спъва... не съм съвсем сигурен, но нещо такова ми се върти в главата.

Не, няма да разглобявам двата и да правя един, няма смисъл.
А и не мога, квото разглобя си остава такова. :D

В главата ми се върти идеята да ги вържа двата някак си, и да бачкат като един.
 
SandPrince каза:
LiRiX каза:
Имаш два варианта.

1) сменяш PSU+VC. Но при теб рамта и процесора ти ще спъват видео картата. Тя ще е мощна, но процесора няма да успее да смогне с толкова много трансфер и ще окастри скоростта. Както и рамта ще се напълни, а и тя има по-малка пропускателна способност от ддр3.

Не, че няма да стане... но няма много смисъл.

2) е да си вземеш тази новата кофиг. която мисля, че си заслужава паричките.


Обаче да правиш от 2 компа 1 няма да стане...
защото;
1) рамта на новата конфиг е ддр3 а на старата ти ддр2
2) видео картите за да ги ползваш в SLI режим (2 видео карти на 1 комп.) трябва да са абсолютно еднакви... доколкото си спомням, ако едната е по-слаба ще я спъва... не съм съвсем сигурен, но нещо такова ми се върти в главата.

Не, няма да разглобявам двата и да правя един, няма смисъл.
А и не мога, квото разглобя си остава такова. :D

В главата ми се върти идеята да ги вържа двата някак си, и да бачкат като един.


И аз се чудя как да го направя това ама нещо не намирам и инфо из нета. Бяха ми казвали някакви варианти за обединяване на дъната ама незнам подробности. Ако някои знае как става да казва, че е интересно :)
 

Back
Горе