урока на админ за интеграция на сайт и phpbb2

a009

Registered
http://web-tourist.net/login/login/view.php?st=1103

форума и сайта една и същa бд ли трябва да ползват ?или можe различни ?
 
Ами то по принцип форума си е в отделно ДБ от сайта.. Това е интеграция използваме базата дани на форума за да може потребителя да се логне.. А относно сайта може да си е в отделна ДБ :P
 
сега имам две логин форми и се логвам отделно в двете ...
как може да се сварват и двете в една?
 
a009 каза:
сега имам две логин форми и се логвам отделно в двете ...
как може да се сварват и двете в една?

Ами няма начин.. Трябва да използваш една от двете :P
 
Ludjov каза:
a009 каза:
сега имам две логин форми и се логвам отделно в двете ...
как може да се сварват и двете в една?

Ами няма начин.. Трябва да използваш една от двете :P

сайта ми е за новини
само регистрирани могат да качват новини

значи трябва да сварва двете логин форми в една
за да move хем да се качват новини хем да се пише във форума ?
 
Една ДБ е достатъчна за сайта ти.
Ползвай ДБ на форума и добави няколко таблици за сайта.
Както е написано в урока може да ползваш общ логин както е тук .
 
amd каза:
Една ДБ е достатъчна за сайта ти.
Ползвай ДБ на форума и добави няколко таблици за сайта.
Както е написано в урока може да ползваш общ логин както е тук .
аз знам че може, но как ще стане ?
 

Back
Горе