ARGOS multigaming cms

anonimen

Super Moderator
но пък струва ли си да пускам пак file_get_contents за нещо, което потребителя така или иначе няма да пипа ?
За това реших така да е, иначе може, не е проблем...
Какво имаш предвид със "струва ли си"? Действително, ако четеш от файл, ще работи по-бавно, дори в пъти повече (от директно писане в променлива), заради достъпа до диска, но темплейт енджина би трябвало да го кешира при първото зареждане и после да няма вече file_get_contents. Кешира в следния смисъл: "прочита файла веднъж и генерира php код, който има като променлива съдържанието на файла, и при следващо зареждане директно вика php-то".

Ам.. дай съвет, какво да ги правя тези иф-ове... ?
Относно if-овете – хвани най-вътрешните блокове и ги изнеси във функция с описателно име. После хвани блока със следващите 1-2-3 вложени if-a и направи същото. Може да тръгнеш и от другата страна – да почнеш от най-външния if блок и else блок, да ги извадиш във функции, и после от новите функции да вадиш следващите части.

Обърни внимание, така изнесените функции дали имат нужда от параметри – чрез параметрите ясно ще си проличи коя функционалност от какво зависи.

В момента кодът е труден за четене, понеже, за да разбера какво прави custom_page функцията, трябва да изскролвам няколко екрана, за да видя на кой if, кой му е else-ът, и в двата случая какво правиш. Ако успееш да го сведеш до това, ще бъде много по-лесно:

PHP:
public function custom_page() {
    if (strpos($_SERVER['REQUEST_URI'], '/pages/forgot_pw') !== false) {
        if (isset($_GET["key"]) && isset($_GET["email"])) {
            $this->reset_user_pass($_GET["email"]);
        } else {
            $this->display_reset_pass_screen();
        }
    }
}

(И по подобен начин да изглеждат вътрешните функции)

Може да се зачетеш тук: https://softwareengineering.stackex...9/how-would-you-refactor-nested-if-statements

Последно редактирано:

Pok4

Registered
Благодаря за коментарите, хора :) Ще видя какво мога да пипна още...
Утре съм на урок по испански отново и след това чак в Понеделник пак... Казаха, че повече ще се говори за диплома за А1.2 и си е сериозно учене...
По-малко време ще ми остава за системата...
Работя и с още 1 момче по негов проект...
Вие тук добре ми обяснихте някои неща, ами аз като отворих неговата система .. и направо останах без думи, ето на: https://pastebin.com/YAAWwdzC
Това е част от 1 контролер (само 1)
И системата струва 900$ в пълна версия и 100$ в по-малка. 2500 пъти купена, мината през ioncube и въобще... МАЗАЛО.
Моите малки екстеншънчета бледнеят пред това, колко код е изписан в тази система с която работиме в момента..
Положението е много зле..
За това се реших да надграждам Аргос, тъй като другите системи са почти в такова състояние, че и по-зле и незащитени...
Тази за която ви казвам е за Му Онлайн. Сайта е https://dmncms.net/
Темплейти по 70$..., където може да се откраднат за 1 час и да ги вкарам в моята...

Е, ще видим какво ще стане, дано ми остане повече време, имам много хъс да пиша още код, но не всичко зависи от мен на този етап.

Pok4

Registered
Здр guys :)

Мина доста време от последния ми пост, но в момента работя над нови екстеншъни за системата за Му Онлайн. Вече са 10.
(Mu Core, Mu reset stats, Mu add stats, Mu PK Clear, Mu Rankings, Mu Teleport Char, Mu Server Status, Mu Char View, Mu Guild view, Mu Events)
Екстеншъните са много голями и много функционални. Не работя сам по тях...
Скоро като привърша ще кача демо на екстеншъните и цени.
Версията е S6 E3, но могат да се преработят за всеки друг сезон или версия. Все пак се работи с почти едни и същи датабази.

7.2:
- Добавена е datetime zone функция с времето за определена държава
- Добавен е php.ini (понеже на някои хостинги може да имате проблем, както наскоро с namecheap и по-точно под PHP 8.1 или по-нова)
(Вътре в него са най-важните модули - включени)
- Добавено е required на полетата във фронт частта за всички темплейти при качване на видео (забелязах, че нямаше и някой беше качил видео без линк... Няма смисъл от бекенд проверка, тъй като всичко се одобрява от админите)

Pok4

Registered
Ново демо: https://new.crystalsmu.com/ (има още доста неща свършени, но не са качени)
Скоро всичко ще бъде завършено и ще се очаква да пуснат сървъра. Работиме няколко човека по различни неща.
Дизайна не е мобилен, но почти всички му сървъри са с такива дизайни, тъй като се играе през компютър и играчите почти не влизат от мобилни устройства. Всички функции са годни да се изпълняват след игра.

Много работа падна. Системата вече е с 52 екстеншъна от моя страна. Когато започнах бях с 0 :)
Дизайна на някои екстеншъни вече е преработен и не седят само прости селект форми. (използват се таблици пригодени за всеки екстеншън)

Предполагам, че до 10-15 дни ще привършиме.

Цената на темплейта е 30 евро. Всеки от екстеншъните за Му Онлайн е от 10 до 20 евро.
Има някои доста големи екстеншъни (за ресетите, гранд ресетите)...

Сървърните файлове са - https://ltp-team.com/ (Мога да ви свържа с човека, който ги продава и дори с моя човек, който има доста едитнати неща и къстъм предмети, босове, куести и какво ли още не...)
Цената ще е над 200$, ако искате да купите къстъм файловете от моята връзка. Ако искате да ги купите чисти, може да си ги ползвате и така, но има тук-таме някой бъг. Моя човек и човека, който ги продава са работили заедно до някъде...

Това е за сега :)

Pok4

Registered
Само да добавя, че има някои незавършени неща на горното демо. (стилизация на темата на някои места)
Тъй като темата не е bootstrap базирана, всичко се почна отначало. С Jquery съм пре-реплейснал алертите, така:
//replace alert classes
$('.alert-success').addClass('s_note').removeClass('alert-success');
$('.alert-warning').addClass('w_note').removeClass('alert-warning');
$('.alert-danger').addClass('e_note').removeClass('alert-danger');
$('.alert-info').addClass('i_note').removeClass('alert-info');

тъй като темата си има собствени алерти.

Инпут полетата, текстареата, селекторите, чекбоксовете не са стилизирани на горното демо, но във финалната версия всичко е ок.
Скоро ще качим всичко.

Pok4

Registered
7.3:
- Всички библиотеки са ъпдейтнати през composer (4 нови ъпдейта)
- Фикснато е показването на групите/последните съобщения от форума през phpfastcache (вече се показват винаги), кеша е оправен
- някои малки промени по темплейтите
- в админ панела е оправен дроп дауна на настоящия таб, ако сте с няколко url параметъра (преди се скриваше настоящото меню), сега се ползва includes() с js проверка.
- PHPSESSID бисквитката е с удължен период, тъй като се ползва за multiserver съппорта при Му Онлайн
- Добавено ново regex правило за Mu nickname промяната. (дългичко е, не го правих сам)

Почти привършихме с главните функции в Mu Online. След това сме записали още неща в един google sheet, но не знам дали ще мога да се справя сам...Хората с които работя заедно, също са малко озадачени...

Pok4

Registered
7.4:
- RSS контролера претърпя промени и е махнат HTML-a от него, пренесен е в темплейтен файл
- Същото като горното, но за банер контролера (собствените банери)
- всички библиотеки са ъпдейтнати през composer
- малки промени по му онлайн екстеншъните
- Добавен е FiveM поддръжка при добавянето на сървъри

Общо екстеншъните към момента са 63. Повечето от тях са за Му Онлайн, но който иска мога да му донапиша още за която и да е игра, просто трябва да ми дадете достъп до sql датабазите ви.

==============================================================
Темплейта blackfyre е интегриран. Демо може да видите на https://argos.pw/
Акаунти:
demo pass: demo12
demo1 pass: demo12
demo2 pass: demo12
demo3 pass: demo12
demo4 pass: demo12
demo5 pass: demo12

На демото някои функции може да не работят, тъй като версията е 7.0, а вече съм стигнал 7.4.
Ако сте влизали в демото и сте избрали нов темплейт от менюто, моля изберете blackfyre или просто цъкнете във фуутъра 'изтрий бисквитките'. (delete cookies)

Темплейта след логин разполага със style switcher. Може да сменяте цветовите гами на темплейта със зелена, червена, жълта и лилава. Синята е по-начало.

Ето и малко демо снимки:

Бекграундите не се сменят при промяна на цветовите гами, но това не е проблем. В CSS файловете в colours папката може да си добавите body евент и да смените бекграундите според цветовата гама.
Също така, ако не ви харесва как седят в момента в менюто цветовите гами, мога да ги изкарам в странично меню и да може да се избират с него, както тук - https://skywarriorthemes.com/blackfyre/
Темплейта разполага с Fontawesome, Valid W3C Code, Bootstrap 3, BXSlider, NewsTicker Jquery plugin и imagesloaded jquery plugin.
Цена: 30 евро.

Горе