css background 1000 x 1000

v1p_

Registered
имам background но излиза разтегнат тоест разместен как да направя да е 1000x 1000 да излиза чисто картината

html, body {background: url(kartinkata) repeat-x;}

или

html, body {background: url(kartinkata) repeat-y;}

не става ето качих го тук за да го изпробвате 1-во Благодаря предварително

858406j.jpg

няма такива работи разместени.Обясни малко по-добре какво се мъчиш?
С тоя бекграунд е малко трудно да се направи да се повтаря. Гледам искаш да е само 1000х1000 .

.class {
background: utl(image.gif) no-repeat left top;
}

Ако не се повтаря ще е нещо такова.

Ако искаш на по голяма разолюция да се вижда , трябва да направиш тая картинка по-голяма.

не става а може ли някои да я направи тогава 1000 х 1000 да се вижда на целия екран :)

v1p_ каза:
не става а може ли някои да я направи тогава 1000 х 1000 да се вижда на целия екран :)
Не може! За какъв екран говорим, не може да се разтелги това изображения както е така за по-голяма резолюция.Затова се правят да се повтаря. Има тънкости за такива големи изображения.

еми не знам просто искам да стане гладко тоест да се вижда чисто както е сега иначе при мен се появавят някви изкриявания как да о направя :s

v1p_ каза:
еми не знам просто искам да стане гладко тоест да се вижда чисто както е сега иначе при мен се появавят някви изкриявания как да о направя :s

Както каза shterev за да се вижда както ти искаш направи картинката по-голяма. Тя в момента сигурно се повтаря и се забелязва нещо като граница в бекграунда. Така ли е?

така е да но не мога да я направя по голяма не знам как някой ако успее :S

v1p_ каза:
така е да но не мога да я направя по голяма не знам как някой ако успее :S

Отвори фотошоп. Отвори картинката -> image -> image size промени width и height на pixel dimension толкова, колкото ти е резолюцията на монитора в момента (поне аз така го правя и до сега съм нямал проблеми) и дай save, save as или save for web devices (както си решиш)

v1p_ каза:
стана + .. а има ли начин да запазя качеството :p

На тоя въпрос вече не мога да ти отговоря. Нека да каже някой, който има повече опит с фотошоп :?:

Да супер е благодаря ти а да те попитам ка ко направи толкова голям а и качеството е страхотно

Потърси приложението на Healing Brush Tool. С него се вземат части от снимката и се наслагват където пожелаеш. Така прикрих ръбчетата от двете съединени снимки.

Това нещо докато зареди ще мине цяла вечност. Бих ти предложил да направиш една хоризонтална лентичка и да дадеш да се повтаря вертикално:
Код:
body
{ 
background-image: 
url('LENTI4KA.gif');
background-repeat: repeat-y
}

Горе