DNS server

kulov

Registered
Здравейте, някой да има идея как да хостна даден домейн примерно:
www.example.com на моят локален компютър, идеята е от къде да взема 2-та DNS-а, които трябва да въведа при домейна..

kulov каза:
Значи
NS 1 - ИП-то ми
NS 2 - ИП-то ми

така ли ?
Мне. Правиш A запис.

1. А-запис е съкращение от "Address" и се задава във вид на IP-адрес, към който да сочи даден домейн.
Стандартния А-запис има вида:
Някакъв домейн (например domain.com) ---- Вид запис (А) ---- Някакъв IP-адрес (например 194.38.0.155)

А-записът е основният (най-важен) DNS-запис, тъй като свързва IP-адреса с домейн-името на сайта.
Най-добре се свържи с поддръжката и им кажи те да ти направят такъв, поне аз така правя. Просто им дай IP-то си и им кажи да направят един А запис.
Не знам от къде ти е купен домейна, но ето например на моят, закупен от host.bg, как мога да добавя A запис:
http://store.picbg.net/pubpic/B6/70/8c52ec69e8c3b670.png

Току що пуснах билет за създаването на този А запис, като дадох ИП адреса си.. сега ще чакам.

Когато го направят този A запис, значи ли, че вече когато вляза примерно в example.com всичко ще се зарежда от ИП-адреса който съм им дал и в какъв срок това ще стане активно знаеш ли.. Благодаря !

kulov каза:
Току що пуснах билет за създаването на този А запис, като дадох ИП адреса си.. сега ще чакам.

Когато го направят този A запис, значи ли, че вече когато вляза примерно в example.com всичко ще се зарежда от ИП-адреса който съм им дал и в какъв срок това ще стане активно знаеш ли.. Благодаря !

До няколко часа след като го направят ще е активно. Все едно си зареждаш IPто в адреса, просто се показва домейна.

Горе