Drupal - добавяне на script в header/footer

sharpshooter

Registered
Здравейте! Моля ви да помогнете с нещо. Претърсих интернет, но не успявам да намеря вариант да сложа script в header/footer на темата на Drupal. Става въпрос за стандартната тема. Вариантите с модули на този етап не са решение. Иска ми се директно да го сложа в темата. Знаете ли как мога да го направя?

Blinky

Administrator
Екип
Дай структура. Наскоро не съм гледал как са го структурирали, но виж header.php или по-добре footer.php. Какъв е кода? Дай да видим и каква е подредбата на самите файлове.

Значи търсим нещо в: /themes

Blinky

Administrator
Екип
Имах предвид през интерфейса на Drupal дали има начин да стане това.
През админа? По-принцип би трябвало да има някъде открити боксове, най-малкото за GA, или други тракинг кодове, но и да няма - то тези опции в админа изпълняват 1:1 това, което ще направиш ти в кода. ;)

Blinky

Administrator
Екип
Да, именно на такива се надявах да намеря, но не намерих.
Нищо, те са само спънка, ненужни са като цяло. Бодвай го във футъра или хедъра и това е, не го мисли. ;) Зависи какво е ден.

Blinky

Administrator
Екип
Тоест няма вариант да се сложи през админ панела?
Не съм разглеждал наскоро админа на Друпала, но ако няма някъде, значи не са го предвидили. Странно в WP и Opencart си имат, мисля, че и в други системи, но за Drupal не знам.

За GA има някакъв модул:

Колкото ако кода е друг, не ти трябва нещо от админа, прави си го направо вътре в кода на съответния темплейт.

sharpshooter

Registered
Странно, но не са 1-2 CMS-ите, които не позволяват да се слага скриптове през админ панела. При някои изисква пипане директно в tpl файловете(header.tpl e.g.)
Иначе си прав, да - WordPress и OpenCart си имт начини да се направи.

Blinky

Administrator
Екип
Странно, но не са 1-2 CMS-ите, които не позволяват да се слага скриптове през админ панела. При някои изисква пипане директно в tpl файловете(header.tpl e.g.)
Иначе си прав, да - WordPress и OpenCart си имт начини да се направи.
Да, еми то е до разработчиците. Но и аз не съм фен на отворените позиции в администрацията.

Blinky

Administrator
Екип
Не съм фен на такива секюрити "дупки". Всеки с достъп до админа, който е с админ права може да бодне какво ли не в сайта. Предпочитам да си е на мястото, на което трябва да си е само - кода. Администрацията като цяло е да управляваш съдържанието, някои функционалности....

Blinky

Administrator
Екип
Всъщност, като се замисля, си абсолютно прав. На който му трябва код, трябва да знае къде да си го сложи.ю
Поздрави!
Да, колкото по-ограничена е една администрация от към това да бичиш кодове от там, толкова по-добре. Дори си има модули са си сложиш само ID-то на Google Analytics и ти го набучва във вече интегриран код, говори с някой модул или плъгин. Вече за по-нестандартни неща си има както някакви custom.js, custom.css и там подобни, макар че за стиловете съм по-склонен да го приема да може да се манипулират от администрацията. ;)

Горе