Error: Data too long for column

Dodo1987

Registered
Може ли да ми дадете разумно обяснение за тази грешка.

Ако правилно знам това е че информацията в променливата е повече отколкото може да се вкара в БД.
Да ама не както се казва.
Полето беше varchar 255, аз опитвам да сложа стринг със 40 символа и ми дава грешката.
Промених го на text полето и пак същото.
Направих го и longtext и при 40 символа пак същата грешка.

Кажете от каво може да е че вече не намирам решение
:cry: :cry: :cry:
 
Това, което намерих в нета беше свързано с колациите. Не знам каква е логиката, но пишеше, че така се оправя. Колацията, която пише, че трябва да се използва е utf8_general_ci. :lol:
 
Като удавник ще пробвам това защото аз се изчерпах, какво ли не пробвах и не става.
Ще пробвам и ще си едитна мнението. :wink:
 
Dodo1987 каза:
Като удавник ще пробвам това защото аз се изчерпах, какво ли не пробвах и не става.
Ще пробвам и ще си едитна мнението. :wink:

ЕДИТ:
Код:
string(35) "Името на галерията е това име което" Data too long for column 'title' at row 1
Същата работа
 
Цялата работа била от енкодинга както каза колагата.
Ползвам интеграция на форум phpBB 3 и цялата работа я правел той.
След връзка с БД му сложих чарсета и заспа.


Код:
// Connect to DB
$db->sql_connect($dbhost, $dbuser, $dbpasswd, $dbname, $dbport, false, defined('PHPBB_DB_NEW_LINK') ? PHPBB_DB_NEW_LINK : false);
$chars="SET CHARACTER SET cp1251";
mysql_query($chars);

Пиша това дано помгне на някой да не си блъска главата 1 час докато разбере от къде идвал проблема.
Точица за @zaioioioc.
 

Back
Горе