fopen Permission denied in

oberon

Registered
Здравейте!
Опитвам се да отворя tht файл с php скрипт и да запиша в него нова информация. При мене всичко работи, но когато го кача на remote сървър, ми показва съобщение, че нямам достъп.
Warning: fopen(/users/dir/public_html/../textfile.txt) [function.fopen]: failed to open stream: Permission denied in /users/dir/public_html/adminprog/program.php on line 7
От хостинг фирмата ме увериха, че не са включвали сейв мод.
Какъв може да е проблемът. Ето какъв скрипт използвам:
<?php
$programa = $_POST['programa'];
?>

<?php
$fp = fopen("textfile.txt", 'w');
flock($fp, LOCK_EX);
if(!$fp)
{
echo '<p><strong> Your order could not be processed at this time. '
.'Please try again later.</strong></p></body></html>';
exit;
}
fwrite($fp, $programa);
flock($fp, LOCK_UN);
fclose($fp);

echo '<p>Order written.</p>';
?>
</body>
</html>
При мен на localhost работи.
Ще ви бъда благодарен, ако ми посочите грешката!

Благодаря за отговорите!
Но, тео, пробвах го и на друг сървър и там тръгна, само на този, който ми трябва не ще. Аз използвам за ъплоуд Dreamweaver, но не можах да намеря откъде да задам пърмишъни. Странното е, че на няколко сървъра върви, а само на този, който ми трябва, отказва достъп. Администраторите уверяват, че не са включили сейф мот.

не е сеиф мод. инсталираи си някои фтп клиент, свърци се с него и смениш пермишъните на txt файла на 777 през клиента.

oberon каза:
Благодаря за отговорите!
Но, тео, пробвах го и на друг сървър и там тръгна, само на този, който ми трябва не ще. Аз използвам за ъплоуд Dreamweaver, но не можах да намеря откъде да задам пърмишъни. Странното е, че на няколко сървъра върви, а само на този, който ми трябва, отказва достъп. Администраторите уверяват, че не са включили сейф мот.

На някой сървъри може файловете при самото си създаване да са си 0777
или 0666 .

Това е най често срещаната грешка при работа с файлове.

Всичко е с цел сигурност.

Как качваш тези файлове?
Ако е с FTP клиент то тогава просто трябва да посочиш файла и да
дадеш десен бутон върху файла за да излезе менюто.

От това меню трябва да избереш "пермишъни" или "атрибути" и да
направиш файла 0777 или 0666.

Това е.

attributes.jpg

Много, много, много ви благодаря. Инсталирах си ftp клиент и промених пърмишъните. Досега съм качвла само чрез Dreamweaver и ftp на Тотал командъра. Още веднъж благодаря!

oberon каза:
Много, много, много ви благодаря. Инсталирах си ftp клиент и промених пърмишъните. Досега съм качвла само чрез Dreamweaver и ftp на Тотал командъра. Още веднъж благодаря!

Ти пробва ли през Dreamweaver да смениш атрибутите?
Мисля, че ставаше и от там.
Трябва да може след като може да създава файлове на сървъра.

Не съм работил отдавна с програмата и не си спомням но съм почти сигурен, че става.

Горе