FPS при игрите

Vladkata

Registered
Здравейте! Четох доста за нормалния fps при игрите. Има твърдения че 60fps е нормалният fps и на него всичко е гладко, като може да падне до 30fps без промяна. Имаше и че всичко под 100fps било зле, което е пълна глупост...

Но има и мнения че при 10-20fps не се усеща разлика. Играя Battlefield 3, всичко на ULTRA. FPS-а ми е от порядъка на 30fps, като пада до 15-20. Но не накъсва, върви си перфектно, както и при GTA IV.

Добра ми е машината и исках да ви питам дали това е нормално? По принцип играя и игри при които се вдига на 80fps и то няма разлика с 30...

Код:
Intel Core i7 2630QM 4 Quads 8 Threats - Intel SmartCache 6 MB L3, Intel TurboBoost 3.00Ghz

NVIDIA 525M - 2048MB VRAM

2x4GB DDR3 RAM

Благодаря предварително!

Аз до колкото знам, човешкото око възприема 24 кадъра за секунда. Около 30 примерно е нормално, но щом нямаш проблем и с 20 :?:

ми мисля че при игрите 60 fps е нормалното, защото при включен V-sync кадрите са ограничени на 60 при някои игри де :) примерно NFS The Run мисля че беше ограничен на 30 fps - няма значение какви настройки на графика или с какъж хардуер разполагаш :) иначе аз съм играл игри и с 20 fps и е ставало за игра, но играта която играя най - много в последно време (NFS World) гледам да има колкото се може повече fps за да не ми лагва - играя на почти най - ниски детайли и с изключен V-sync за да имам средно 130 fps като стигат и до 160 понякога. На макс графика ми върви с около 50 fps но има лаг - и аз играя на лаптоп :) по принцип ако играта не лаг-ва и не накъсва при игра и 24 fps са ок :) вярно е че има манияци на тема fps и бърза реакция на монитора (2ms) щот на CS-a имали забавяне при (5ms) :D колко е така ... незнам :) тъй че колега, щом игрите ти вървят прилично на 30 fps и по малко няма какво да те притеснява :)

Блъгодаря за бързите отзиви.

@Fakeheal: ето да повярваш :D...

Не мисля че е нужно да си толкова вманиачен, пича иначе е служител на Razer и това му е работата, по пощата си получава последният хардуер, както и раздава безплатно на хората :)...

Vladkata каза:

Не мисля че е нужно да си толкова вманиачен, пича иначе е служител на Razer и това му е работата, по пощата си получава последният хардуер, както и раздава безплатно на хората :)...

Смятай, аз на моя комп с 3FPS играя League of legends :D

Fakeheal каза:
Vladkata каза:

Аз по дефаулт настройките играех с ~11fps, после си ги смених на по-ниски и сега играя с 25-30 :D

kriss каза:
Fakeheal каза:
Vladkata каза:

Аз по дефаулт настройките играех с ~11fps, после си ги смених на по-ниски и сега играя с 25-30 :D

Ама на мен всичко ми е на ултра мега гига LOWWWWWWW :D Дори по-ниско от LOW :D

Fakeheal каза:
kriss каза:
Fakeheal каза:

Ти от какъв калкулатор играеш :shock:

kriss каза:
Fakeheal каза:
kriss каза:

Ти от какъв калкулатор играеш :shock:

HP COMPAQ PRESARI W475 :D

Кажи речи пишеща машина :)

d855bd1bce713b92.jpg

source

:D

Еми да, и на мен 20fps ми се струват супер :). А League of Legends всичко е на макс, 80fps :D...

Снимах един клип да ви покажа как си върви гладичко :D. Fraps-а може да е развалил качеството, иначе графиката е уникална, все едно си там... Уникален UX... Направил съм го в малък екран, за да го видите в HD.

Много бързо те опукаха :D

аз играя Battle Field Play4Free :D графиката е много по слаба но играта е безплатна и е online :D

DarkAngelOfhope каза:
Много бързо те опукаха :D

аз играя Battle Field Play4Free :D графиката е много по слаба но играта е безплатна и е online :D

Еми реших да я пробвам на Normal :D...

Какво приема окото и FPS на видео не са едно и също нещо. И аз така мислех преди време, но забелязвах разлика. Прочетох тук-там, но сега не ми се търси по-подробно.
Ето тук намерих нещо набързо http://www.100fps.com/how_many_frames_can_humans_see.htm
Не сте ли забелязали, че колкото повече кадъра в секунда има, толкова "по-течно" върви видео картината. А като падне до 25-15 все едно върви на забавен кадър.
Естествено зависи калко е капризен човек.

По принцип телевизията и киното се снимат с 29.97fps, с 35mm обективи на камерите, казвам по принцип, има и други видове и обективите често се сменят. Компютърната анимация също се прави да върви с 29.97fps, вече като намалиш fps до 5-10, тогава ще видиш накъсване, а като е 20, 30, 40, колкото повече се увеличава, толкова по-бърза и отзивчива е играта, толкова по-бърз е респонда. Не може на 25fps да ти изглежда бавно...

Може, може. Окото приема информация "по аналогов път" така да го напиша. Ето от уикипедия стиатия http://en.wikipedia.org/wiki/Frame_rate
Ето и цитат.
The human visual system does not see in terms of frames; it works with a continuous flow of light information.[12] A related question is, “how many frames per second are needed for an observer to not see artifacts?” However, this question also does not have a single straightforward answer. If the image switches between black and white each frame, the image appears to flicker at frame rates slower than 30 FPS (interlaced). In other words, the flicker fusion point, where the eyes see gray instead of flickering tends to be around 60 FPS (inconsistent). However, fast moving objects may require higher frame rates to avoid judder (non-smooth, linear motion) artifacts — and the retinal fusion point can vary in different people, as in different lighting conditions. The flicker-fusion point can only be applied to digital images of absolute values, such as black and white.
И най-долу има линк към демонстрация. Сложи две еднакви топки, нагласи едната на 25, а другата на 60 и ще се видиш, че човек улавя разлика в картината.
http://frames-per-second.appspot.com/

Горе