Freehostia.com въпрос

stoqnski

Registered
Поддържат ли modrewrite и .htaccess файл , странно , но попринцип знам че има естествено , но не виждам .htaccess файла в директорията , а пък виждам , че съм го качил , защото като го променя нали даже ми дава да го заместя . Та въпроса ми аз ли нещо не го правя като хората , но как ще стане в .htaccess кода чрез който линковите ми от типа на "view.php?id=4islo" , да станат от типа на "новини/Ид-то.html" Сайта ми се намира в следната директория : http://*****.freehostia.com/news-system

Код:
Options +FollowSymLinks
RewriteEngine On
RewriteRule ^novini/(.*).html$ news-system/view.php?id=$1
за непоказването на dot files - ако си с filezilla - Сървър -> избираш Показване скрити файлове ;)

alex95_bg_2 каза:
Код:
Options +FollowSymLinks
RewriteEngine On
RewriteRule ^novini/(.*).html$ news-system/view.php?id=$1
за непоказването на dot files - ако си с filezilla - Сървър -> избираш Показване скрити файлове ;)

Мда както ми казаха по скайпа същия код и дава грешка 505:

Internal Server Error
The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

не е пуснат mod_rewrite и не знае какво да прави с RewriteEngine On следователно го мисли за syntax error

alex95_bg_2 каза:
не е пуснат mod_rewrite и не знае какво да прави с RewriteEngine On следователно го мисли за syntax error

А аз мога ли да го активирам от админ панел-а или трябва да съм premium юзър или въобще нямат ?

Горе