ftp акаунти?

vesku

Registered
как хостингите регистрират фтп акаунт до колкото знам няма такава команда или пък има ама аз не я знам
 
vesku каза:
как хостингите регистрират фтп акаунт до колкото знам няма такава команда или пък има ама аз не я знам

Ако ползваш линукс, можеш да си улесниш доста живота. Там всичко е файлове. Добавянето на юзери става с редактирането на съответния файл.
 
за сега несъм намерил такава функция с php иначе това дето го каза @Slavei може и под win да се направи. За целта ти трябва някой FTP сървър, който има отворен код (като FileZilaServer) и просто ще трябва да пренаписваш файловете, които садържат имената за юзарите
 
Melanholly каза:
за сега несъм намерил такава функция с php иначе това дето го каза @Slavei може и под win да се направи. За целта ти трябва някой FTP сървър, който има отворен код (като FileZilaServer) и просто ще трябва да пренаписваш файловете, които садържат имената за юзарите
имам го ама няма такъв файл
 
vesku каза:
но като се качи на хостинг как ще се адват там
Искаш всеки потребител в сайта да има собствена директория ли?
Ако да, мисля, че уеб директории ти вършат по-добра работа.
В смисъл, не да раздаваш фтп акаунти, а през уеб интерфейс(сайта) да си влизат в папките.

При самата регистрация да се създава директория с името на потребителя където ти искаш и вече в нея си слагаш каквито си искаш скриптове - за ъплоуд на файлове например.
 
искам да си имат собствен ftp акаунт т.е. при регистрацията да се създава ftp акаунт на потребителя
 
djvato каза:
и на мен ми трябва такова нещо ако можете да дадете :)
май никой незнае admin-а може да знае ама май го няма
ще изтегля zpanel и ще видя там как става
като направя хост-а ще го кача като урок :)
 
vesku каза:
djvato каза:
и на мен ми трябва такова нещо ако можете да дадете :)
май никой незнае admin-а може да знае ама май го няма
ще изтегля zpanel и ще видя там как става
като направя хост-а ще го кача като урок :)
най вече на мен го кажи ... трябва ми ... :)
 
ами на мен ми трябва защото съм се заел да правя хостинг система
ами няма във zpanel аз мисля че с някаква команда се шарва папката и и се задава парола и потребителско име ама нз
 
Harry_Potter_ каза:
Питай някой хостинг.Не вярвам да ти кажат ама пробвай...
няма да кажат а и ме съмнява да знаят защото използват cpanel
 
Harry_Potter_ каза:
Еми аз имам cpanel ако ти трябва кажи си скайпа и ще ти го пратя.

Имаш cpanal?
Дай едно на ЛС да видя какво имаш?
 
еи кажете и на мен .. иска като се регистрира някой в сайта и да му прави фтп акаунт ... и псоле узера да може да качва разни неща ... е тва иска !
 
djvato каза:
еи кажете и на мен .. иска като се регистрира някой в сайта и да му прави фтп акаунт ... и псоле узера да може да качва разни неща ... е тва иска !
ами да ама май никой незнае :cry: :cry: :cry: :( :( :(
 

Горе