Kak да настроя кирилица в XAMPP v.1.5.4

jokoloz

Registered
Здравейте!
Обслужвам база данни, която се управлява от MySQL версия 3 СУБД. Реших да премина към MySQL версия 5. За подмяната на версиите на MySQL-a реших да използвам Xampp-1.5.4. До този момент използвах MySqlFRONT като инструмент за работа с базата, докато в Xampp-a е предвиден PhpMyAdmin за тази цел. Въпроса ми е:
Какви настройки трябва да се направят в Apache-то , за да излиза текста на кирилица от базата данни в PhpMyAdmin-a коректно?
Благодаря!

Admin

Registered
jokoloz каза:
Здравейте!
Обслужвам база данни, която се управлява от MySQL версия 3 СУБД. Реших да премина към MySQL версия 5. За подмяната на версиите на MySQL-a реших да използвам Xampp-1.5.4. До този момент използвах MySqlFRONT като инструмент за работа с базата, докато в Xampp-a е предвиден PhpMyAdmin за тази цел. Въпроса ми е:
Какви настройки трябва да се направят в Apache-то , за да излиза текста на кирилица от базата данни в PhpMyAdmin-a коректно?
Благодаря!

PhpMyAdmin каква колация си задал за базата данни.

jooorooo

Registered
значи не съм ползвал метода, един френд ми показа. значи в https (май така се казваше фаила за настроика на MySQL) се задава коалиция windows-1251 както и в php.ini се задава също windows-1251 на местата за коалиция по дефоут. За пакетите не знам дали е същото, той ползваше всичко отделно качено.

Тогава дори при зададена utf-8 в phpmyadmin панела коалиция пак си излизаха на Бг буквите.

jokoloz

Registered
Колацията на таблиците в базата е "latin1_general_ci". Това беше колацията по подразбиране на стария MySQL.
Пробвах всички възможни колации от "latin1", "cp1251" и "utf8", но резултата е един и същ- кирилския текст излиза на "маймуни".
Ползвал съм същата база с PhpMyAdmin-2.6.0, където няма никакъв проблем с кирилицата, но няма и пряко задаване на "Колация в MySQL" както е при PhpMyAdmin-2.8.2.4(включен в XAMPP-1.5.4).

Горе